Книга відомого українського журналіста, співробітника нашого університету О.П. Рожена "Перегони без фінішу"

Нещодавно у видавництві “Райдуга” вийшла книга відомого українського журналіста (до речі, співробітника нашого університету) Олександра Павловича Рожена під назвою “Перегони без фінішу”. Ця книга мала неабиякий читацький успіх. Проте у своєму жанрі (науково-художньому) вона майже єдина. Ця книга – повість про науковий напрямок у фізиці – термоелектрику та про нашого сучасника – академіка НАН України, президента Міжнародної термоелектричної академії Лук’яна Івановича Анатичука.

Герой цієї повісті ніби живе на сторінках книги. І читач проживає разом з ним його дитинство, юність, зрілість, становлення і розквіт творчого таланту. Книга написана живою відкритою мовою, штовхає читача у вир подій, захоплює його. Це повість про реальну людину, нашого сучасника, про його роботу, про не прикрашене, а реальне життя в наукових колективах. Автор книги, який, до речі, має фізико-математичну університетську освіту, майстерно висвітлює і науково-технічні проблеми у такій сфері, як термоелектрика, що значно розширює світогляд читача. Сподіваюсь, що незабаром з-під пера талановитого журналіста, а тепер уже і письменника, вийдуть повісті і про вчених-політехніків. Вони на це заслуговують.

Редакція газети “Київський політехнік” із величезним задоволенням розпочинає публікацію окремих розділів повісті “Перегони без фінішу”, які, без сумніву. будуть цікавими і, головне, корисними як для науковців, так і для студентів нашого університету.