Збірник наукових праць «Технологія і техніка друкарства» розглядає сучасні теоретико-практичні аспекти розвитку видавничо-поліграфічного комплексу та суміжних галузей. Збірник оприлюднює матеріали наукових досліджень актуальних фундаментальних напрямів, сучасних прикладних розробок, інноваційних проектів; обмін науковими ідеями, методологією досліджень та практичними доробками.

У збірнику наукових праць «Технологія і техніка друкарства» друкуються оригінальні закінчені роботи, які раніше не публікувалися, українських та іноземних вчених, а також матеріали наукових конференцій.

На сторінках збірника розміщується інформація про спеціалізовані науково-технічні конференції, симпозіуми, виставки, анотації, відгуки та рецензії на нові навчальні посібники, підручники та монографії, нормативні акти, реферати наукових робіт, інформація про видатні події наукового світу.

Основні наукові напрями збірника наукових праць

Технічні науки: технологічні процеси виготовлення друкованих і електронних видань та паковань; мультимедійних інформаційних продуктів, комбінованих видань, образотворчих інформаційних та інших видів виробів видавництва та поліграфії; оброблення, реєстрація, формування, відтворення, зберігання текстової, графічної, звукової, відео- та іншої мультимедійної інформації; застосування апаратно-програмного забезпечення видавництва та поліграфії; виготовлення та розповсюдження виробів видавництва й поліграфії; додрукарські, друкарські, післядрукарські і обробні виробничі процеси; поліграфічне матеріалознавство; програмне та апаратне забезпечення для комп’ютерного моделювання структури, конструкції та дизайну друкованих і електронних видань, паковань, мультимедійних інформаційних продуктів та інших видів виробів видавництва та поліграфії; метрологічне забезпечення, стандартизація, напрями забезпечення якості виробництва та технологій; поліграфічне машинобудування та експлуатація обладнання.

Медіаменеджмент та адміністрування у видавничо-поліграфічній галузі: макроекономіка; мікроекономіка; економіка та фінанси підприємства; маркетинг; операційний менеджмент; логістика; інформаційно-комунікаційні технології в медіабізнесі; івент-менеджмент в медійному бізнесі; проєктний менеджмент.

Журналістика: видавнича справа та редагування; редакторський аналіз; редакторська підготовка різних видів видань; текстознавство і методика редагування; видавничі бізнес-комунікації.

Соціальні комунікації: інформаційний контент; медійний продукт; розробка рекламної та піар продукції (текстів, поліграфії, аудіо/теле-роликів); рекламний маркетинг і менеджмент; реклама в медіа та зовнішня реклама; брендинг; психологія та психотехнології реклами; організація книжкових ярмарків; соціологія рекламної та PR-діяльності.

Образотворче мистецтво: інформаційно-комунікаційні технології у графіці та графічному дизайні; типографіка і архітектоніка видань; художньо-технічне оформлення та художньо-дизайнерське проектування видань; композиція шрифтового оформлення зовнішніх і внутрішніх елементів оформлення книги та іншої друкованої продукції; графічні техніки та цифрові графічні редактори; технологія і техніка академічного рисунку і живопису.

Філософія збірника наукових праць «Технологія і техніка друкарства» полягає у можливостях обміну науковими доробками, методологією досліджень і практичними досягненнями, а також надання інформаційного поля для дискусійного обговорення нових гіпотез, теорій, досліджень на стику наукових дисциплін.

Збірник наукових праць «Технологія і техніка друкарства» — некомерційне видання ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського, керується відкритістю досліджень, а також сприяє налагодженню творчих зв’язків між науковими і виробничими колективами, залученню вчених різних галузей до співпраці для вирішення актуальних проблем видавничо-поліграфічної, пакувальної та суміжних галузей промисловості.

Збірник наукових праць «Технологія і техніка друкарства» складається з таких розділів:

— Педагогіка професійної освіти. Атестація наукових педагогічних кадрів
— Технологічні процеси
— Машини і автоматизовані комплекси
— Інформаційні технології
— Поліграфічні матеріали
— Менеджмент виробництва
— Видавнича справа та редагування
— Соціальні комунікації
— Книгознавство
— Дизайн (моделювання, оформлення видань та паковань, web-дизайн)
— Нормативні акти
— Наукові новини (доповіді, повідомлення, реферати наукових робіт).

Рік заснування збірника 2003 рік.