Просвіта

З історії створення пам'ятника Тарасу Шевченку в Києві

Пам'ятник Тарасу Шевченку в Києві вже давно став центром будь-яких заходів, пов'язаних з ім'ям Великого Українця і, водночас, одним із символів столиці. Утім, все ж таки не так давно, як можна було б подумати, знаючи про ту глибоку шану, з якою ставиться наш народ до Тараса Шевченка.

До 20-річчя осередку “Просвіта” КПІ. Про українську математичну термінологію

Питання становлення української математичної термінології посідають визначне місце в історії математичної освіти в Україні. При дослідженні цих питань треба не забувати про ті несприятливі умови, за яких розвивалась українська наука та культура в дореволюційний період. Тоді ж викладання в усіх навчальних закладах було російською мовою, а підручники та наукові праці з математики українською мовою взагалі не видавалися.

До 20-річчя осередку “Просвіта” КПІ: Мова – не другорядна справа

Коли я навчався в Політехнічному інституті, у залі засідань Вченої ради був спортзал, і там я займався спортивною гімнастикою разом з олімпійською чемпіонкою Ларисою Латиніною. Тоді вона мала українське прізвище. А потім стала Латиніною, й Україна втратила справжній видатний талант.

До 20-річчя осередку “Просвіта” КПІ: Про мови

На моє переконання, поезія – це інструмент духовного самоусвідомлення, пізнання світу і власного “я”. Мова, а точніше мови, якими ми володіємо, це показник інтелектуального розвитку і досконалості особистості. Тому – три поезії про мову .

До 20-річчя осередку “Просвіта” КПІ: Дорога до себе

Вересень 1991 року. Велика хімічна аудиторія заповнена вщерть. Я оголошую, що лекції з органічної хімії буду читати українською мовою. В аудиторії не голосний, але виразний спротив-здивування: не чекали… Залучаю на поміч Леоніда Кисельова:

До 20-річчя осередку “Просвіта” КПІ . Державотворча функція мови

У грудні 2008 р. Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Т. Шевченка відзначило 140-річчя, а в лютому, напередодні Всесвітнього дня рідних мов, ми згадуємо про перші збори в КПІ бажаючих вступити до осередку Товариства української мови (ТУМ). Від тієї події минуло вже двадцять років.

Відкрито Український освітньо-культурний центр КПІ

17 грудня в урочистій обстановці перший проректор НТУУ «КПІ» Ю.І. Якименко та заступник голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» проф. О. Пономарів, перерізавши символічну стрічку, відкрили Український освітньо-культурний центр НТУУ “КПІ”.

Розмова про мову [засідання, присвячене проблемам державності української мови]

Засідання, присвячене проблемам державності української мови в Україні, зорганізоване Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім.Т.Шевченка з нагоди 19-ї річниці проголошення закону «Про мови в Українській РСР», відбулося 28 жовтня в залі за­сідань Вченої ради НТУУ «КПІ».