Багатьох відомих учених, визначних педагогів, талановитих науковців, інженерів і фахівців виховала Київська політехніка. Відданість науці та своїй справі, віра в силу розуму та інтелекту, творче горіння та самовіддача – ось основні якості, які визначали їх шлях до науки та творчу вдачу.
Заслужений викладач НТУУ «КПІ» та ХТФ, к.х.н., професор кафедри технології електрохімічних виробництв (ТЕХВ) Інна Сергіївна Погребова – одна з гідних випускниць Київської політехніки. Уся її наукова та педагогічна діяльність нерозривно пов’язана з Київським політехнічним та кафедрою ТЕХВ, де вона пройшла шлях від студентки до професора.
Саме на кафедрі ТЕХВ відомим ученим професором Л.І.Антроповим була створена Київська електрохімічна школа – одна з найавторитетніших у світі. На цій кафедрі почав розвиватися новий напрям у галузі захисту металів, заснований на використанні інгібіторів корозії. Це і визначило тему дисертаційної роботи І.С.Погребової та подальший напрям її наукової діяльності. У КПІ працював і чоловік Інни Сергіївни – професор В.Ф.Лоскутов, обидві їх доньки закінчили КПІ і одна з них також працює в університеті.
Під час роботи в Київській політехніці повністю розкрилися здібності І.С.Погребової як педагога та науковця. Вона – провідний лектор, на високому науково-методичному рівні читає базові курси спеціальності, чітко, ясно, натхненно може донести до студентів найскладніші теми. Професор Погребова – визнаний у науковому світі спеціаліст у галузі корозії та захисту металів. Протягом багатьох років виконувала наукові проекти за програмами ДКНТ СРСР, АН СРСР, ДФНД та МОН України. Нині активно займається науковою діяльністю в цій галузі, бере участь у виконанні вітчизняних та міжнародних наукових проектів.
Наукові дослідження І.С.Погребової присвячені розвитку сучасної теорії дії інгібіторів корозії, розробці та впровадженню способів антикорозійного захисту металів. Нею проведені фундаментальні дослідження механізму дії органічних інгібіторів корозії, разом зі співробітниками запропоновані та впроваджені у виробництво нові ефективні інгібітори корозії та комбіновані способи захисту металів, удосконалені електроліти та нові джерела струму. Вперше у країнах Східної Європи розроблено та налагоджено випуск екологічно чистих, безртутних елементів марганцево-цинкової системи.
У науковому доробку І.С.Погребової близько 230 наукових та методичних праць, серед яких дві монографії та одна брошура, 27 авторських свідоцтв та патентів. Вона підготувала п’ятьох кандидатів наук, керувала стажуванням на кафедрі зарубіжних спеціалістів за державним замовленням. Бере активну участь у роботі наукових шкіл, міжнародних конференцій і симпозіумів України, країн СНД та Східної Європи. Її названо серед переможців конкурсу НТУУ «КПІ» «Науковець-дослідник – 2010».
І.С.Погребова сповнена творчих сил та енергії, її люблять та поважають колеги, студенти, випускники. На запитання, звідки вона черпає творче натхнення, Інна Сергіївна відповіла: «Творчість – це такий стан душі, коли праця є святом. На нашій кафедрі працює чудовий, високопрофесійний колектив. Спілкування з колегами та студентами дає величезний заряд енергії і бажання творити, пізнавати нове, невідоме і віддавати це людям». З нагоди міжнародного жіночого свята Інна Сергіївна бажає всім жінкам нашого університету міцного здоров’я, кохання, успіхів і творчої наснаги.