"Мають служити довше", – вважає асистент кафедри теплоенергетичних установок теплових та атомних електростанцій ТЕФ Віталій Анатолійович Пешко, переможець університетського конкурсу "Молодий викладач-дослідник 2017". Тому й свої наукові розвідки присвятив експлуатаційним процесам зношуваності високотемпературних елементів парових турбін електростанцій.
До Київської політехніки Віталій Анатолійович прийшов у 2009 р., коли став першокурсником ТЕФ. Ще зі шкільних років він захоплювався фізикою, був багаторазовим переможцем районних та обласних олімпіад, зайняв 5-те місце на всеукраїнському етапі учнівської олімпіади з фізики. Розбурхав його юнацьку допитливість та зацікавив науковими дослідженнями шкільний учитель фізики Микола Володимирович Барабохін з містечка Овруч, що на Житомирщині. Віталій Анатолійович дуже поважає свого першого наставника і нескінченно вдячний йому за науку.
Студентські роки В.Пешка закінчилися в 2015 р. врученням диплома магістра з відзнакою. У цьому ж році він вступив до аспірантури, яку достроково закінчив у вересні 2017 р. та захистив кандидатську дисертацію на тему "Управління залишковим ресурсом високотемпературних елементів парових турбін" за спеціальністю "Теплові та ядерні енергоустановки". Роботу над дисертацією розпочав ще навчаючись у магістратурі під керівництвом д.т.н., проф. О.Ю.Черноусенко. "Ольга Юріївна – це людина, яка навчила мене цілеспрямовано йти до вирішення поставленої задачі", – говорить вдячний вихованець. Головною метою його дисертаційної роботи є виявлення домінуючих факторів та механізмів старіння, зменшення або обмеження їхнього впливу на темпи вичерпання залишкового ресурсу. Результати роботи впроваджено на трьох електростанціях України.
У рамках даного наукового напряму науковці кафедри теплоенергетичних установок теплових та атомних електростанцій співпрацюють з багатьма генеруючими компаніями України, зокрема ПАТ "ДТЕК Енерго", ПАТ "Донбасенерго", ПрАТ "Харківська ТЕЦ-5" та виконують господарсько-договірні й науково- дослідні роботи. Віталій Анатолійович Пешко має 25 наукових праць, серед яких 12 статей, три з них входять до наукометричної бази даних Scopus.
Творчий колектив ТЕФ, до якого входив і В.Пешко, взяв участь у VI Фестивалі інноваційних проектів "Sikorsky Challenge 2017", де переміг з проектом "Energy and Experience", що був присвячений міні-ТЕЦ на біопаливі.
Нині Віталій Анатолійович працює штатним асистентом на кафедрі теплоенергетичних установок теплових та атомних електростанцій, де розпочинав з посади інженера ще навчаючись у магістратурі. Він викладає дисципліни "ТЕС та АЕС", "Турбіни ТЕС та АЕС", "Діагностика теплоенергетичного устаткування ТЕС та АЕС", залучає студентів до наукової роботи на кафедрі, до участі в студентських конференціях, у конкурсі "Молодь – енергетиці України".
Можна сподіватися, що з часом його підопічні порадують свого керівника помітними успіхами та згадуватимуть так само вдячно, як нині Віталій Анатолійович відгукується про своїх наставників.