Є люди, зустрічі з якими запам’ятовуються. Обізнаність з широкого кола питань, уміння вислухати співрозмовника, виважена позиція за будь-якої професійної чи побутової проблеми – таким є Віталій Анатолійович Пасічник, завідувач кафедри інтегрованих технологій машинобудування ММІ, який отримав звання “Викладач-дослідник – 2009”.
Віталій Анатолійович – випускник КПІ 1987 року. Інтерес до педагогічної діяльності у нього з’явився ще за років навчання. Студенти не раз зверталися по допомогу до обдарованого однокурсника, який не лише розв’язував складні математичні задачі, а й умів доступно все пояснити.
Тоді й було вирішено поєднати науково-практичну роботу з навчальною. Сьогодні за науковою діяльністю Віталій Анатолійович – один із найактивніших у НТУУ “КПІ”. Не даремно його вже втретє визнано переможцем традиційного університетського конкурсу “Викладач-дослідник”.
У 2009 році В.А.Пасічник захистив докторську дисертацію, а з 2010 року очолив кафедру інтегрованих технологій машинобудування ММІ. Він – автор двох навчальних посібників, близько 100 наукових статей та 14 винаходів. Підготував одного кандидата наук.
Провідним напрямом наукових досліджень В.А.Пасічника є питання автоматизованого проектування технологій складання машинобудівного виробництва. Віталій Анатолійович разом зі своїми колегами розробляє нові технології, що на основі нового математичного опису об’єктів і процесів складання та реалізованого на цій основі нового програмного забезпечення дозволяють зменшити час і витрати на операції складання.
Віталій Анатолійович пояснює, що формалізовані знання та правила синтезу нових проектних рішень можна застосовувати для найширшого спектра складальних виробів – від звичайної кулькової ручки, що містить всього три деталі, до літаків і космічних кораблів, які складаються з мільйонів деталей і вузлів. Причому це можуть бути як технології складання вручну, так і технології, орієнтовані на сучасне гнучке комп’ютерно-інтегроване виробництво.
Сьогодні Віталій Анатолійович продовжує активно займатися наукою і передавати свої знання молодому поколінню майбутніх механіків.