Організований ВМГО "Студреспубліка" за сприяння Міжнародного Інституту Менеджменту, Фонду Богдана Гаврилишина, ВМГО "НДЛМ", МінСім’яМолодьСпорту, МОНУ в Києві Стратегічним Самітом завершився проект "Новий Старт".
В перший раз за всю історію України учасники Організаційно-Діяльнісною Гри розширили горизонт стратегування до 2050 року. Умови - Україна в ці роки буде, але якою вона буде? Як вона доведе своє право на життя? - саме відповіді на ці питання пробували знайти учасники.
ВМГО "Студреспубліка" - давній організатор інноваційних молодіжних проектів. Саме вони організовують найбільший молодіжний проект року - "Студреспубліка", де збираються сотні учасників з всієї держави, попередньо пройшовши регіональні етапи, а перед тим - вишівські. На Студреспубліках прийнято симулювати роботу невеликої держави, та провадити суб-фестивалі - "Мафія", "Конкурс Краси", "Нічна Туса", тощо.
Але цей проект докорінно відрізняється від всіх інших. Проведений вдруге, він залучив як партнера Богдана Гаврилишина. Богдан Гаврилишин - український емігрант, що нині живе в Швейцарії і Україні, член правління Римського Клубу (сталий розвиток та управління глобальними процесами - теми цього клубу), 18 років керував Міжнародним Інститутом Менеджменту в Швейцарії виховуючи цілу плеяду управлінців, політиків, керівників корпорацій. Він нам особливо близький, бо не тільки українців, а був першим українцем-емігрантом в Канаді, що приїхавши з таборів "для переселених осіб" в Німеччині, вступив до Університету (Університет Торонто), і закінчив її по спеціальності "інженер-електрик".
Сам проект проходив три дні (14, 15 та 16 травня) в форматі Організаційно-Діяльнісної Гри, і закінчився Стратегічним самітом в Міжнародному Інституті Менеджменту, куди були запрошені видатні люди нашого часу як експерти - Сергій Дацюк, Світлана Толстоухова (заступник Міністра у справах Сім’ї, молоді, спорту), Андрій Єрмолаєв (директор Національного Інституту Стратегічних Досліджень), Юваль Шавіт (представник інвестиційної групи Аструм Груп - п’ята за розміром портфелю інвестиційний банк України), тощо.
Також варто відзначити участь на саміті і Олексія Скачка - заступника голови студентського профкому КПІ, а також інших молодіжних, політичних, громадських лідерів.
Участь же КПІшників серед учасників (всього 45 осіб) виявилось успішною. Влад Цигода (ФЕЛ), що був обраний за свої технічні інноваційні проекти (відбір робився за попередньо надісланими проектами інновацій), Світлана Ставська (ФММ) та першокурсник Сергій Баркар (ФСП). Також можна згадати і випускників КПІ, наприклад з ІФФ (нині в Інституті Металів і Сплавів).
На стратегічному саміті було презентовано два проекти - більш "промисловий", та більш "освітній". Саме з другого почалась презентація. Сергій Баркар, співавтор проекту, почав власне з важливою теми - з того, що ми повинні знати, навіщо існує наша держава, для кого. Далі, "зазирнувши" в 2050 рік, він сказав, що ми повинні готувати спеціалістів для майбутнього (а не сучасності - цим повинні займатись більшість університетів, але не всі), і зрозуміло, що не для минулого. Тому пропозиція була проста - обрати 15 університетів, що найкраще готові для змін, мають потужну спільноту, робити їх пріоритетний розвиток, і дещо обмежити їх контакт з зовнішнім світом, в тому числі через спеціальні процедури державної безпеки. Обов'язковою умовою такої реформи автор вважає "чіткість виконань указів державної влади, та знаходження на верхівці державної влади та оперативників співробітників СБУ не-шпигунів". Тому власне він вважає, що проект може бути впроваджений вже дійсно у сучасності, при подальших змінах існуючої системи.
Проект "освітній", чи інакше "ідеологічний" (бо передбачає обов'язкову наявність нової ідеології, аналогів якій нема в світі) набрав найкращу оцінку в залі (проводилось інтерактивне опитування, схоже до "Шустер Live" або "Свобода Слова" прямо в презентаційному залі)". Учасники відповідали на два питання - "чи Ви вважаєте цей проект реальним" (75%) та "чи Ви би самі взяли участь в реалізації цього проекту" (72%).
Власне Сергій Баркар (ФСП) був нагороджений дипломом та подарунками за перемогу у проекті.
Проект обіцяє бути щорічним, тому очікуємо нову генерацію КПІшників до цього проекту!