4 лютого 2011 року в місті Харкові відбулось розширене засідання президії Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, президії Ради Федерації роботодавців України та Асоціації ректорів вищих технічних навчальних закладів України «Іннова­ційний розвиток України через поєднання можливостей влади, бізнесу, освіти та науки». Засідання проходило на території ВАТ «Харківський підшипниковий завод» та Харківського національного технічного університету «ХПІ». У його роботі взяли участь голова Ради роботодавців Д.В.Фірташ, члени спільного представницького органу О.Б.Шевчук, О.В.Мірошніченко, голова ради Федерації роботодавців Д.М.Олійник, президент індустріальної групи «УПЕК» А.М.Гіршфельд. Від Асоціації ректорів – М.З.Згуровський, ректор НТУУ «КПІ», Л.Л.Товажнянський, ректор ХНТУ «ХПІ». У роботі також взяв участь міський голова  м. Харкова Г.А.Кернес та представники понад 40 великих промислових підприємств, студенти, журналісти.

Серед основного кола тем, які розглядались учасниками, – стимулювання інноваційної діяльності в Україні й підвищення конкурентоспроможності вітчизняного високотехнологічного бізнесу, підготовка професійних кадрів і розвиток науково-виробничого потенціалу держави, можливості впровадження на промислових підприємствах винаходів українських науковців та новітніх технологічних розробок, а також стан і перспективи системи підготовки фахівців в Україні.

Голова Ради Асоціації ректорів вищих технічних навчальних закладів України, ректор НТУУ “КПІ” Михайло Згуровський виступив з допо­віддю. Він наголосив на тому, що розвиток інноваційно-інвестиційного бізнесу в Україні гальмується за рахунок багатьох стримуючих факторів.

Ректор ХНТУ “ХПІ” Л. Товажнянський поінформував: оскільки на світовому ринку наукомісткої продукції чітко простежується тенденція посилення конкуренції, дедалі більша частка витрат підприємств переноситься із сфери промислового виробництва у сферу досліджень і розробок нових технологій та виробів. Він навів приклади успішної співпраці очолюваного ним ВНЗ із провідними підприємствами України.

На завершення заходу було прийнято спільне рішення звернутися до керівництва держави з ініціативою провести в першому кварталі 2011 року Всеукраїнську нараду «Інноваційний розвиток України через поєднання можливостей влади, бізнесу, освіти та науки».

Інф. “КП”