4 лютого 2011 року в місті Харкові відбулось розширене засідання президії Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, президії Ради Федерації роботодавців України та Асоціації ректорів вищих технічних навчальних закладів України «Інноваційний розвиток України через поєднання можливостей влади, бізнесу, освіти та науки». Засідання проходило на території ВАТ «Харківський підшипниковий завод» та Харківського національного технічного університету «ХПІ». У його роботі взяли участь голова Ради роботодавців Д.В.Фірташ, члени спільного представницького органу О.Б.Шевчук, О.В.Мірошніченко, голова ради Федерації роботодавців Д.М.Олійник, президент індустріальної групи «УПЕК» А.М.Гіршфельд. Від Асоціації ректорів – М.З.Згуровський, ректор НТУУ «КПІ», Л.Л.Товажнянський, ректор ХНТУ «ХПІ». У роботі також взяв участь міський голова м. Харкова Г.А.Кернес та представники понад 40 великих промислових підприємств, студенти, журналісти.
Серед основного кола тем, які розглядались учасниками, – стимулювання інноваційної діяльності в Україні й підвищення конкурентоспроможності вітчизняного високотехнологічного бізнесу, підготовка професійних кадрів і розвиток науково-виробничого потенціалу держави, можливості впровадження на промислових підприємствах винаходів українських науковців та новітніх технологічних розробок, а також стан і перспективи системи підготовки фахівців в Україні.
Голова Ради Асоціації ректорів вищих технічних навчальних закладів України, ректор НТУУ “КПІ” Михайло Згуровський виступив з доповіддю. Він наголосив на тому, що розвиток інноваційно-інвестиційного бізнесу в Україні гальмується за рахунок багатьох стримуючих факторів.
Ректор ХНТУ “ХПІ” Л. Товажнянський поінформував: оскільки на світовому ринку наукомісткої продукції чітко простежується тенденція посилення конкуренції, дедалі більша частка витрат підприємств переноситься із сфери промислового виробництва у сферу досліджень і розробок нових технологій та виробів. Він навів приклади успішної співпраці очолюваного ним ВНЗ із провідними підприємствами України.
На завершення заходу було прийнято спільне рішення звернутися до керівництва держави з ініціативою провести в першому кварталі 2011 року Всеукраїнську нараду «Інноваційний розвиток України через поєднання можливостей влади, бізнесу, освіти та науки».