Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського запрошує відвідати виставку «П’ять чаш»! На виставці буде представлена авторська кераміка 7 українських керамістів для японського чайного дійства.

На виставці представлені роботи Івана Григорчука, Володимира Кожукала, Павла Фраймана, Олександри Лебедкіної, Дмитра Білоконя, Славка Одарченка та Михайла Товстоуса.

Завітайте до нас та ознайомтесь з сучасним поглядом семи автентичних українських керамістів і керамісток на японське чайне дійство та чявани - чайний посуд для нього.

Графік роботи виставки (11 серпня - 7 вересня 2024 року):
понеділок – п’ятниця: 11:00 – 19:00
субота: 11:00 – 18:00.

Вхід вільний.

❗️У зв’язку з посиленням безпекових заходів просимо мати при собі документ, що посвідчує особу.

Чекаємо на Вас!

Адреса: Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського, Берестейський проспект, 37, Бібліотека КПІ, 4 поверх, виставковий зал УЯЦ.

Для Михайла Товстоуса це перша виставка, де представлені роботи його авторства.

Далі пряма мова майстра: “Важко та виснажливо працюючи на будівництві, я почав виявляти жагу до краси, до тонкої естетики й до речей, зроблених з увагою. Тоді я вперше побачив твори Павла, мого вчителя. Мені захотілося не тільки спостерігати за тим, як народжується краса, а й брати участь у процесі творення.

Відтоді, з 2014 року, я займаюся ліпленням у студії кераміки Pottery Park. Мав декілька випалів у дров'яній печі, пройшов свій шлях становлення як кераміста, проте, на мій погляд, основні зміни відбулися не так давно. Я виявив, що завжди хотів дивувати своєю роботою, створювати щось виняткове, щоби мене бачили й упізнавали за творами. А познайомившись ближче з японською філософією і чайною церемонією, я відчув, що саме ЦЕ прагнення «Я» заважає здійснювати найбільш ціноване мною – Простоту, Тишу, Цілісність і Гармонію.

Для мене це великий виклик – зліпити ПРОСТУ чашу. Для цього потрібно стати простим самому, адже глина, на мій погляд, якнайкраще передає стан людини в цей момент, кожен рух інструменту й кожен відбиток пальця, нічим не гірше за мистецтво каліграфії. На Шляху мені допомагають медитація, рефлексія, стрільба з лука, фотографія і, власне, Чай, а також неймовірні та мудрі Люди. Дякую вам!

І взагалі, нехай чаші самі про себе розкажуть…”
Запрошуємо долучитися до виставки!

Дата події