Олександр був студентом спеціального факультету СБУ Військового інституту телекомунікації та інформатизації при Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут», а згодом — курсантом Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації КПІ.

2011-го здобув кваліфікацію фахівця із захисту інформації з обмеженим доступом в інформаційних та комунікаційних системах.

24 червня 2014 року у складі технічної групи спеців СБУ встановлював і налагоджував телекомунікаційне обладнання біля міста Слов'янська.

Виконавши завдання, група мала повернутись на вертольоті армійської авіації Мі-8МТ. Однак одразу після зльоту вертоліт збили російські терористи. Він вибухнув і впав поблизу села Новоселівка.

Олександра Петрищука нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня посмертно.