[до 15.03.2020 | 12:00] Вишеградський фонд запрошує студентів і молодих дослідників до університетів Європи

Вишеградський фонд – це міжнародна донорська організація, яка була заснована у 2000 році урядами країн Вишеградської групи (V4), тобто Чехії, Угорщини, Польщі, Словаччини, для сприяння співпраці у Вишеградській області, а також між регіоном V4 та іншими країнами, особливо країнами Західних Балкан та Східного партнерства, до якого належить і Україна. Завдяки Фонду близько 50 українських студентів і молодих учених щорічно отримують можливість навчання в магістратурі та/або виконання дослідницьких проєктів у більш ніж 190 ЗВО країн V4.

Саме зараз Вишеградський фонд оголосив початок конкурсу на отримання стипендії магістра або post-магістра для навчання в університетах Чехії, Угорщини, Польщі, Словаччини!

Студенти/дослідники можуть подати заявку на навчання/дослідження до будь-якого акредитованого закладу вищої освіти у межах країн V4. Період навчання / тривалість підтримки становить 1–4 семестри для денної форми навчання магістрів,  або 1–2 семестри для денної форми навчання / дослідження post-магістрів.

Стипендія становить 2500 євро на семестр плюс 1500 євро на семестр виплачується для приймаючої установи.

Згідно зі статистикою, наведеною у щорічних звітах Вишеградського фонду, кожний третій заявник-українець отримує стипендію!

Кінцевий термін подання заявки на конкурс – 12:00 (полудень) 15 березня 2020 р.

Вимоги до заявників:

  • Попередній університетський ступінь заявник повинен завершити в країні, відмінній від тієї, в якій він планує навчання/дослідження. Країна громадянства також повинна відрізнятися від країни перебування за грантом.
  • Відстань між поточним роботодавцем / університетом заявника та приймаючим університетом / інститутом (далі – приймаюча організація) має бути більше 150 км. Так само, постійне місце проживання повинно бути більш ніж за 150 км від приймаючої організації.

Подання заявки здійснюється онлайн через сайт http://my.visegradfund.org/Account/Login  і потребує  наступних додатків англійською мовою (або завіреним перекладом на англійську):

Стипендія  магістра

  1. Сканований дійсний ідентифікаційний документ;
  2. Сканована академічна довідка за два останні завершені семестри або додаток до диплома;
  3. Відсканований лист-підтвердження від приймаючого університету.

Стипендія post-магістра

  1. Сканований дійсний ідентифікаційний документ;
  2. Відсканований лист про прийняття з детальним робочим планом.

Звертаємо вашу увагу на те, що для пошуку приймаючого університету може знадобитися досить багато часу. Тому ми рекомендуємо негайно розпочати пошук. Будь-який акредитований заклад вищої освіти у країнах призначення може приймати стипендіатів. У першу чергу радимо звернутися до вашого наукового керівника та міжнародного офісу факультету. Практично кожний факультет має наукові і академічні зв'язки із закордонними ЗВО, і це може дійсно допомогти вам швидко визначитися з темою дослідження і з приймаючим університетом. 

Для пошуку також пропонується використовувати офіційні портали державної адміністрації певної країни (як правило, в межах міністерств, відповідальних за вищу освіту), де  розміщено перелік акредитованих державних та приватних університетів /інститутів.