Інформаційний день у рамках Програми ЄС «ГОРИЗОНТ 2020» за напрямом «Інформаційні та комунікаційні технології» (ІКТ) пройшов 9 листопада в НТУУ «КПІ».

Його організатором виступив Національний Контактний Пункт (НКП) Програми ЄС «ГОРИЗОНТ 2020» в Україні при НТУУ «КПІ».

Інформаційний день проходив у форматі семінару, на якому науковцям, які бажають працювати у відповідних проектах, було надано інформацію про ключові правові, фінансові та організаційні аспекти такої діяльності.

Участь у семінарі взяли співробітники низки факультетів НТУУ «КПІ», а також фахівці з Інституту економіки та прогнозування НАН України, Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем, Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, Інституту водних проблем і меліорації НААН, Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, Інститут математики НАН України, Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України, Інститут проблем моделювання в енергетиці ім Г.Є.Пухова НАН України та інших.

Про Програму ЄС «ГОРИЗОНТ 2020» і про нові можливості, що з’явилися у вітчизняних науковців і представників малого і середнього бізнесу в зв’язку з набуттям Україною статусу асоційованого члена ЄС, розповів керівник НКП «Інформаційні та комунікаційні технології» Сергій Шукаєв. За його словами, однією з особливостей «ГОРИЗОНТ 2020» є те, що робочі програми розробляються кожні два роки, оскільки в умовах швидкого розвитку технологій пріоритетність тематики може змінюватися. Звісно, на цей період закладається і фінансування. Так, загальний обсяг фінансування проектів програми за напрямом ІКТ передбачає обсяги інвестицій на рівні 16 млрд. євро. В її рамках підтримуватиметься понад 600 тем.

Докладніше про напрями досліджень, які підтримуватимуться в рамках програми ІКТ на 2016–2017 рр., розповів експерт НКП «Інформаційні та комунікаційні технології» Володимир Ткач. Він, зокрема, повідомив, що на наступні два роки в Програмі ЄС «ГОРИЗОНТ 2020» передбачено фінансування досліджень та інноваційних проектів з тематики «Нове покоління компонентів і систем»; «Складні та хмарні обчислення»; «Майбутній Інтернет»; «Контент», «Роботизація та автоматизовані системи», «Ключові технології ІКТ»; «Підтримка інновацій та підприємництва», «Відповідальність та креативність» і «Заходи міжнародної кооперації».

Оскільки проекти в рамках «ГОРИЗОНТ 2020» реалізуються в рамках консорціумів, до складу яких мають входити науковці мінімум трьох країн, актуальним стає питання пошуку потенційних партнерів для такої співпраці. Про шляхи та інструменти такого пошуку, а також про досвід виконання проекту «NoGAP», що фінансується за рахунок Сьомої рамкової програми ЄС з досліджень та технологічного розвитку (вона передувала Програмі «ГОРИЗОНТ 2020»), розповіла учасникам семінару експерт НКП Юлія Лашина. А про проект «UKRAINE» («Відтворення потенціалу, підвищення обізнаності та впровадження інновацій в Україні на базі системи EGNSS»), над яким фахівці КПІ працюють разом з колегами з європейських університетів, і який фінансується коштом Європейського агентства глобальних супутникових навігаційних систем у рамках «ГОРИЗОНТ 2020», повідомив його менеджер Ігор Владимирський.

Насамкінець нагадаймо, що в КПІ відкрито НКП Програми ЄС «ГОРИЗОНТ 2020» в Україні за двома тематичними напрямами – «Інформаційні та комунікаційні технології» та «Клімат та ефективність використання ресурсів, включаючи сировинні матеріали». Кожен з них працює за власною програмою. Про інформаційний день за другим напрямом буде повідомлено окремо.

Докладніше про Рамкову програму ЄС з наукових досліджень та інновацій «ГОРИЗОНТ 2020», а також про можливість взяти у ній участь і про умови, що для цього необхідно виконати, див. сайт Національного контактного пункту при НТУУ «КПІ» http://ncp.kpi.ua/uk/.

[09.11.2015] Інформаційний день за Програмою ЄС ГОРИЗОНТ 2020: робоча програма на 2016–2017 рр. за напрямом ІКТ

Національний Контактний Пункт Програми ЄС ГОРИЗОНТ 2020 в Україні при НТУУ «КПІ» запрошує на Інформаційний день за напрямом «Інформаційні та комунікаційні технології» (ІКТ), який відбудеться 9 листопада 2015 року.

Заходи в рамках Інформаційного дня проходитимуть у форматі семінару. На ньому будуть розглянуті такі питання:

1. Огляд програми ГОРИЗОНТ 2020 (Шукаєв Сергій Миколайович, керівник НКП «Інформаційні та комунікаційні технології»)
2. Огляд робочої програми на 2016–2017 рр. за напрямом «Інформаційно-комунікаційні технології» (Ткач Володимир Миколайович, експерт НКП «Інформаційні та комунікаційні технології»)
3. Огляд інструментів пошуку партнерів для проектів програми ГОРИЗОНТ 2020 (Лашина Юлія Вікторівна, експерт)
4. Приклади виконання проектів Рамкових програм ЄС. Досвід НТУУ «КПІ»:
- Проект 7 РП «NoGAP» (Лашина Юлія Вікторівна, менеджер проекту);
- Проект Горизонт 2020 «Ukraine» (Владимирський Ігор Анатолійович, менеджер проекту).
5. Обговорення. Запитання і відповіді.

Семінар проходитиме в залі засідань Адміністративної ради НТУУ «КПІ» (корпус № 6, проспект Перемоги, 37, м. Київ).

Початок реєстрації учасників – 14-00. Початок семінару – 14-30.

Для участі в Інформаційному дні слід до 06.11.2015 р. зареєструватися, надіславши повідомлення на електронну адресу project@kpi.ua, або зателефонувавши за номером (044) 406 80 19.

Дата події