Середина грудня. Холодно. Попереду заліковий тиждень... Нелегка й водночас гаряча пора чекає на студентів Політеху. І хоча для них кожен день – свято, все ж хочеться чогось яскравого, незвичайного, феєричного в сірий грудневий вечір.
Тому студенти, а особливо студентки КПІ, щороку в цю пору з нетерпінням чекають того моменту, коли в ЦКМ НТУУ “КПІ” переповнений зал завмре: світло погасне, сотні очей з цікавістю й хвилюванням дивитимуться на сцену, очікуючи... І ось перший спалах яскравого світла, звуки музики, вибух оплесків – все це означає, що шоу почалося!
Це видовище надовго заряджає всіх потужним енергетичним вибухом позитивних емоцій. Побачене й почуте захоплює й хвилює, дивує, а іноді й шокує, викликає сміх – словом, не залишає байдужим глядачів. Звичайно, це “Містер КПІ”! Зазначимо, що ініціаторами проведення конкурсу є Студентська рада та ЦКМ (на чолі з В.А.Руденко) нашого університету, а підтримує цей захід ректорат НТУУ “КПІ” і, звичайно ж, депутат Київради Д.Й.Андрієвський.
Уже вп’яте “містери” з різних факультетів та інститутів НТУУ “КПІ” підкорюють серця журі й представниць слабкої статі своєю артистичністю, мужністю, дотепністю, нарешті привабливістю. В ювілейному шоу взяли участь аж 18 учасників (минулого року їх було 15, а восени 2001 дебютувало лише 10 сміливців). Конкурс стає дедалі популярнішим, публіка активнішою, організатори винахідливішими. Зараз, щоб представити свій факультет на цьому дійстві, замало лише бажання – потрібно пройти “відбірковий тур” у себе “вдома” (на рідному факультеті чи в інституті), і вже в “титулованому” стані студент-переможець потрапляє на головну сцену КПІ. Та цьому передує багато вечорів репетицій, роботи, творчого пошуку й, звичайно ж, хорошого настрою. Силою тут нікого не тримають. Навпаки, досвід проведення організаторами репетицій (та моя особиста присутність на деяких з них) підтверджує, що хлопці чудово проводять час: спілкуються, розкривають свої таланти, удосконалюються щодня, перетворюючись на єдину дружну команду.
Цього року організатори “Містера КПІ – 2005” зробили несподіване нововведення, а точніше “скасування” – відмінили творчий конкурс. Це пов’язано з тим, що найчастіше в підсумку саме він вирішував долю кубку, тому режисери зробили ставку на акторську майстерність учасників. І не помилились! Глядачі отримали велике задоволення від дійства, а хлопці-інженери довели, що вони – не тільки майбутнє технічного прогресу, але й справжні актори, творчі особистості. Та про все по черзі.
Отже, шоу розпочалося... Сцена заграла яскравими вогнями, на мить все живе в залі стало суцільним очікуванням і... під шалений шквал оплесків і гучну музику з’явилися вони – улюбленці студентства. Дефіле-привітання познайомило глядачів з “містерами”, які мали впевнений і стильний вигляд у джинсах і чорних піджаках на голе тіло – такі ось підкорювачі великого мегаполісу сучасності. Ведучий Gala-радіо (а в минулому студент КПІ) представив всіх учасників. Цього вечора зал був активним, як ніколи. Кожен жест, погляд, посмішку претендентів на звання найкращого глядачі зустрічали оплесками, а дівчата ще й вереском. Енергетика була шаленою!
Після з’ясування, хто є звідки, “конкурс образів” довів, що фантазія – штука безмежна. Уявіть собі: тендітна дівчинка в рожевому платтячку з бадьорою посмішкою з’являється на сцені. Вона викочує поперед себе свою сумочку від “Шанель” розміром з добрячу платяну шафу. Відомо, що душа дівчини, як і вміст її сумочки – загадка для чоловіків. Чого в ній тільки немає... Та наші учасники розкрили цю таємницю, вистрибуючи по черзі з вищезгаданої сумочки-шафи в образах її “мешканців”. Хлопці розповідали про свої долі, а точніше про долі штопора, олівця для очей, пудри, проїзного, косметички, защіпки для волосся, хустинки, гаманця, цукерки, газового балончика, блокнота, серветки, потаємної кишені, парфуму, жіночого журналу, любовної записки від фізика-ядерника, плеєра. Особливо запам’яталися експресивна сповідь-обурення цукерки, про яку хазяйка зовсім забула й давно “загубила” в нетрях своєї сумочки (Михайло Слівін з ЗФ був дуже переконливим у яскраво-рожевому костюмчику), грузинський варіант газового балончика-джигіта (Роман Коротаєв, ФП), незабутня голлівудська посмішка любовної записки (Геннадій Хмелевський, ФАКС раз і назавжди підкорив журі й зал саме своєю посмішкою) та оксамитовий голос гламурного французького парфуму, який запав у душу й вуха багатьом дівчатам (Сергій Зенін, РТФ). Загалом усі хлопці продемонстрували такі акторські здібності й винахідливість при створенні своїх костюмів і образів, що, думаю, сміливо можуть розраховувати на другу вищу освіту в цій сфері.
Після такого багатообіцяючого початку було не менш вражаюче продовження. В “інтелектуальному конкурсі” хлопці відповідали на “життєво важливі й принципові питання” про кохання, дружбу і т.д. і т.п., після чого настала черга справжньої “бомби” – танцювальної постановки-пародії на сам конкурс “Містер КПІ”. Хлопці з’явилися перед очі глядачів у різних костюмах: хтось був клоуном, інший моряком, спортсменом, кумедним хлопчиком-зайчиком, велосипедистом (на справжньому велосипеді), членом журі і ще багато-багато інших персонажів, які зображали боротьбу за іграшковий кубок-приз. Дуже важко описати, що діялось на сцені: ніхто не стояв без діла, кожен грав свою роль і веселив публіку як міг, а зал просто шаленів, гаряче підтримуючи “своїх” і щосекунди вибухав новою хвилею сміху. Учасники, здавалося, почували себе зовсім розкуто й отримували від своєї гри не менше задоволення, ніж глядачі. У підсумку, всі актори опинилися в одній величезній купі, а кубок-макет зник разом з дівчинкою в рожевому платті...
Поки зал і хлопці приходили до тями, а останні ще й переодягалися, на сцені з’явився танцювальний шоу-балет “The best”, після чого наші герої знову вийшли до нас, щоб продемонструвати свою спритність і силу в “спортивному конкурсі”. Учасники боролися поролоновими бітами, зіштовхуючи ними один одного з вузької колоди. Головне завдання – втриматися на ній довше за суперника. Потерпілих і скалічених після цього конкурсу, на щастя, не було, а от всемогутня шара таки тут з’явилася і допомогла одному з учасників достроково потрапити до фіналу. До речі, цей везунчик і переміг – Микола Балаба з ІЕЕ довів своїм прикладом, що найкращий має бути не тільки сильним, але й удачливим.
Завершальний вихід в класичних “вечірніх” костюмах був також не банально стандартним. Гламур і вишуканість несподівано переходили в неочікувані рухи й переміщення по сцені. Хлопці невтомно дивували публіку, не даючи їй ні на мить розслабитися чи засумувати.
Мабуть, шановному журі було ой як нелегко визначити переможця, адже всі учасники були неперевершеними і достойними титулу “Містера КПІ”. Хоча кубок переможця один, жоден з “містерів” не залишився без нагороди й визнання: голова журі проректор з науково-педагогічної роботи НТУУ “КПІ” Г.Б. Варламов оголосив результати:
- Містер Артистичність – Сергій Зенін, РТФ;
- Містер Мужність – Микола Балаба, ІЕЕ;
- Містер Досконалість – Роман Коротаєв, ФП;
- Містер Стиль – Антон Марченко, ФЕА;
- Містер Романтичність – Олексій Хижняков, ВПІ;
- Містер Шарм – Михайло Бондарчук, ХТФ;
- Містер Оригінальність – Максим Головань, ММІФ;
- Містер Образ – Михайло Слівін, ЗФ;
- Містер Елегантність – Костянтин Готілов, ІХФ;
- Містер Фантазія – Євген Сухецький, ІТС;
- Містер Посмішка – Геннадій Хмелевський, ФАКС;
- Містер Атлетичність – Олексій Іванов, ФФВС;
- Містер Екзотичність – Антон Курінний, ФІОТ;
- Містер Індивідуальність – Олександр Лачек, ФМФ;
- Містер Сучасність – Артем Волощук, ФС;
- “Обличчя факультету” – Денис Чайка, ІФФ;
- Король Танцю – Федір Борискін, ПБФ;
- Містер Інтернет-глядацьких симпатій – Денис Попов, ТЕФ.
Містером Глядацьких Симпатій став представник ІЕЕ Микола Балаба, симпатичний хлопець з милою посмішкою, який, до того ж, виграв спортивний конкурс, а “Містером КПІ-2005” став найартистичніший з учасників, володар чарівного голосу Сергій Зенін (РТФ). Після “вердикту” журі зал ще довго аплодував учасникам, а в цей час “містери” носили й підкидали на руках переможця. Ось вона, солодка мить тріумфу!
Треба віддати належне організаторам і режисерам цього свята: проведення шоу було здійснено на найвищому рівні. Приємно, що з кожним роком кількість учасників і якість конкурсу зростає. За це велика вдячність Анні Крижевич, Віталію Федяніну, Олені Строменко, а також Інні Солонець та Максиму Євдокимову.
Ми ж вітаємо Сергія з перемогою і бажаємо йому відчути якомога більше тріумфальних миттєвостей у житті.