Виставка мікромініатюр

Відомий майстер мікромініатюр Микола Сергійович Сядристий народився 1937 року в селі Колісниківка на Харківщині.

Навчався в Харківському художньому училищі, закінчив Харківський сільгоспінститут. Працював за фахом у Закарпатті, в інституті системи АН УРСР. Майстер спорту СРСР, абсолютний чемпіон України з підводного спорту. Людина різнобічних інтересів, М.Сядристий створенням мікромініатюр займається понад 40 років. Усі мініатюри виконує тільки вручну, за своєю неповторною для кожної роботи технологією.

Він автор книг “Чи важко підкувати блоху?” і “Таємниці мікротехніки”. Остання книга витримала кілька перевидань і на Всесоюзному конкурсі (1970) на кращу науково-популярну книгу була удостоєна першої премії. А майстер – звання “Народний художник України”. Творчість цього умільця затвердила у світі появу нового слова – мікромініатюра, якого раніше не було ні в енциклопедіях, ні в словниках. Мистецтво Миколи Сядристого обійшло всі континенти, залишаючи незабутнє враження серед глядачів різних країн світу. Найбільш повно його твори представлені в Московському політехнічному музеї, на постійній виставці мікромініатюр у Києво-Печерському заповіднику і в Музеї мікромініатюр у Князівстві Андора.

Художні й технічні мікромініатюри Миколи Сядристого розширюють уявлення про людські можливості, співзвучні нашому часові, коли людина в багатьох галузях науки і техніки заглиблюється в мікрокосмос.