18 грудня 2013 р. в урочистій обстановці було відкрито меморіальну дошку видатному вченому, засновнику Інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ «КПІ» Артуру Веніаміновичу Праховнику.

А.В. Праховник, доктор технічних наук, професор, заслужений енергетик СНД та почесний енергетик України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, заслужений професор НТУУ «КПІ», відомий своїми фундаментальними працями з питань моделювання в енергетиці, автоматизації управління енергетичними об’єктами, прогнозування, оптимізації режимів електропостачання, енергетичного менеджменту, формування принципів побудови електричних станцій на базі розосереджених джерел генерації та мікроенергетичних смарт-систем, включаючи відновлювані джерела енергії, та екоенергоефективних смарт-будинків і міст.

Артур Веніамінович Праховник увійшов в історію Київської політехніки як фундатор української наукової школи в галузі управління енергоспоживанням. Започаткував підготовку фахівців з напряму «Енергетичний менеджмент». Результатом його роботи на посаді директора ІЕЕ є створення в системі освіти України та відкриття в 1997 році нової спеціальності «Енергетичний менеджмент», створення мережі Центрів підготовки енергоменеджерів в Україні.

Урочистості з нагоди відкриття меморіальної дошки відкрив ректор НТУУ «КПІ» академік М.З. Згуровський, який всебічно охарактеризував здобутки Артура Веніаміновича як видатного вченого та учителя, творче наукове життя якого назавжди пов’язане з його альма-матер – Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут».

Зі спогадами про a href="/prakhovnyk">А.В. Праховника виступили народний депутат України Д.Й. Андрієвський, віце-президент НАК «Енергетична компанія України», голова правління Всеукраїнської ради ветеранів праці енергетики, Герой України С.І. Поташник, директор ІЕЕ С.П. Денисюк, голова Печерської РДА у м. Києві О.В. Мазурчак, начальник управління енергоефективності КМДА В.Л. Лісовик, почесний голова Профспілки працівників освіти і науки України Л.С. Сачков. Зокрема, Д.Й. Андрієвський зазначив: «Мені пощастило свого часу бути учнем Артура Веніаміновича. Сьогодні, вшановуючи його пам’ять, ми зберігаємо традиції, які започаткував цей видатний учений і талановитий викладач, ми продовжуємо його справу. Адже, як мудро колись сказав відомий філософ: “Життя тих, хто пішов від нас, продовжується в пам’яті живих”.

Зі словами вдячності до присутніх звернулася дочка А.В. Праховника – О.А. Праховник.

Пам’ятну дошку розміщено в холі корпусу № 22.

С.П. Денисюк, директор ІЕЕ

Дата події