Характеризуючи професійну кваліфікацію та оцінюючи наукові досягнення молодшої за віком колеги, отримую подвійне задоволення від того, що мова йде про мою, в недалекому минулому, студентку. Вікторія Миколаївна Мельник – кандидат технічних наук, доцент, закінчила КПІ в 1997 р. Кандидатську дисертацію захистила у 2001-му. А взагалі в Київській політехніці працює з 1993 року.
У 2001 р. В.М. Мельник перейшла на щойно створений в НТУУ «КПІ», перший в Україні факультет біотехнології і біотехніки викладачем кафедри біотехніки та інженерії й одразу поринула в навчальний процес та поточні турботи випускової кафедри. На становлення молодого викладача вплинули обов'язки, що їх виконувала на кафедрі, – спочатку вченого секретаря, а згодом заступника завідувача кафедри. Неабияку роль тут відіграли наставництво старших колег, етапи входження нашого університету в Болонський простір та надання НТУУ «КПІ» статусу дослідницького університету. На все у Вікторії Миколаївни знаходився час – і на опанування системи багаторівневої підготовки фахівців, і на наукову роботу, до якої активно залучає своїх підопічних. На теперішній час В.М. Мельник виконує обов'язки заступника декана факультету та вченого секретаря Ради ФБТ.
Напружена наукова робота молодого, а з роками все більш досвідченого дослідника приносить свої результати. Перелік їх вийде великим, і за кожною позицією стоїть невпинний, наполегливий науковий пошук.
У 2006 р. В.М. Мельник стала переможцем конкурсу НТУУ «КПІ» в номінації «Молодий викладач-дослідник – 2006», згодом переможцем у номінації «Викладач-дослідник – 2008», у 2007 р. нагороджена Почесною грамотою Вченої ради НТУУ «КПІ», у 2008 р. – Почесною грамотою МОН України. «За багаторічну сумлінну працю і вагомий особистий внесок у розвиток наукової сфери» – так значилося в тексті. У 2008 р. доц. В.М.Мельник, як куратору групи БІ-51, оголошено Подяку ректора НТУУ «КПІ» за високий рівень навчально-виховної роботи і здобуття групою 3-го місця в конкурсі на кращу академічну групу університету. У 2008 р. В.М.Мельник була нагороджена іменним годинником «Від Президента України».
Творчий доробок доцента В.М.Мельник становить понад 250 публікацій, з них 7 монографій, один навчальний посібник з грифом МОН України, 25 патентів України.
Двічі, у 2003-2005 та 2005-2007 рр., доценту В.М.Мельник призначалася стипендія КМ України для молодих учених. У 2006 р. Вікторія Миколаївна стала лауреатом премії НАН України для молодих учених за цикл робіт «Хвильові процеси в підвісі гіроскопа за натурних умов та похибки систем інерціальної навігації». Вона стала призером I, II та III конкурсів науково-технічних проектів молодих учених під девізом «Інтелект молодих – на службу столиці» (2004, 2005 та 2008 рр.), двічі нагороджена цінними подарунками від голови КМДА.
Доцент В.М. Мельник є призером IV і V конкурсів науково-технічних проектів молодих учених під девізом «Інтелектуальний потенціал молодих учених – місту Києву», що проводилися КМДА і НАН України в 2004 і 2005 рр., та учасником фінального етапу конкурсу УМС-2 (Український молодіжний супутник-2), що проводився НКА України та Національним центром аерокосмічної освіти молоді України в 2005 р. Авторський колектив студентів ФБТ, науковим керівником якого вона є, став переможцем Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із природничих, технічних і гуманітарних наук (2007 р.)
А ще вона є куратором від кафедри двох науково-дослідних робіт студентів і аспірантів НТУУ «КПІ», що здійснюються за фінансової підтримки ректора університету.
Розпорядженням Президента України «Про призначення грантів для обдарованої молоді з метою реалізації значущих творчих проектів у соціальних та гуманітарних сферах» В.М. Мельник у 2007 р. призначено грант для реалізації проекту «Коливання і хвилі в імпедансних конструкціях приладів і систем інерціальної навігації та похибки пілотажно-навігаційного обладнання».
Наукові інтереси доц. В.М. Мельник сприяють подальшому розвитку започаткованої в Київській політехніці галузі знань, присвяченої вивченню природи взаємодії хвильових чинників із поліагрегатними системами пілотажно-навігаційного обладнання рухомих об'єктів різного класу. Її основні наукові праці: «Волновые процессы поплавкового гироскопа» (2007), «Шум і вібрація. Збурюючі чинники та їх характеристики» (2008), «Нелинейные колебания в полиагрегатном подвесе гироскопа» (2008), «Масообмін і аерація в біореакторах» (2009), «Кінематика об'єктів супроводу» (2008).
На завершення хочу побажати Вікторії Миколаївні успіхів, творчої наснаги, добробуту і щастя. Вірю в неї!