Луговський Олександр Федорович – викладач ММІ НТУУ «КПІ», професор, доктор технічних наук, автор близько 170 наукових праць, переможець конкурсу «Викладач-дослідник» у 2007, 2008, 2009 рр.
Олександр Федорович досліджує ультразвукові кавітаційні технології промислового, переробного та медичного призначення.
Ультразвукова кавітація виникає при введенні в рідину ультразвукової хвилі високої інтенсивності. В інтенсивній звуковій хвилі утворення кавітаційних бульбашок відбувається в напівперіодах розрідження, а їх захлопування в напівперіодах стиснення. У кавітаційних технологіях широко використовуються вторинні явища, що супроводжують виникнення та руйнування кавітаційних бульбашок. Це, насамперед, акустична турбулентність, акустичний флотаційний ефект, ефект випрямленої дифузії, мікротечії, ударні хвилі, мікрострумені, а також хімічні процеси в кавітаційних бульбашках.
Групою молодих учених під керівництвом професора досліджуються технології ультразвукового розпилення у фонтані та в тонкому шарі, кавітаційного очищення твердих та еластичних поверхонь, кавітаційного екстрагування пектину з рослинної сировини, фільтрування та знезараження рідин, кавітаційної обробки нафти та нафтопродуктів тощо.
Досягнуті науковцями результати захищені багатьма патентами, демонструвалися на міжнародній виставці в Ганновері, представлені на виставці КПІ.
Під керівництвом Олександра Федоровича захищені три кандидатські дисертації.
На запитання «Ким із своїх молодих колег пишаєтесь?» професор упевнено відповідає: «Усі гарні і талановиті. Їм треба тільки трошки допомогти».
Своїми науковими успіхами професор завдячує керівнику його докторської дисертації Олегу Михайловичу Яхну та професору Олександру Федоровичу Домрачеву, які завжди підтримували і допомагали в наукових пошуках.
Сьогодні Олександр Федорович – справжній майстер своєї справи, який охоче ділиться зі студентами секретами своїх успіхів.