Заслужений діяч науки і техніки України, доктор психологічних наук, професор, полковник у відставці Георгій Володимирович Ложкін працює в нашому університеті з 1995 р.
Професійний шлях Г.В.Ложкіна розпочався у Київському вищому інженерному радіотехнічному училищі військ протиповітряної оборони (1963 р.). Його перші роботи в галузі психології були пов'язані з дослідженням праці операторів радіолокаційних станцій в особливих (бойових) умовах. Систематизація досвіду інженерно-психологічних досліджень дозволила підготувати і захистити кандидатську дисертацію на тему "Аналіз діяльності інженера АСУ і розробка психологічних умов підвищення її ефективності" (Ленінград, 1976 р.). Більш детальний і спеціальний розвиток теоретичних позицій у професійній підготовці військових фахівців став підставою для виділення соціально-психологічних проблем організації і прогнозування спільної діяльності в екстремальних умовах. Це знайшло відображення у докторській дисертації на тему "Психологічні основи прогнозування успішності підготовки військових фахівців" (Москва, 1984 р.). У наступних працях була розвинута наукова теорія психологічного прогнозування успішності професійної підготовки з урахуванням можливостей людини до саморозвитку як суб'єкта. Психологічні детермінанти прогнозування базуються на індивідуальних розбіжностях професійно та соціально значущих властивостей індивідів.
Тривалий час професор Г.В.Ложкін очолював кафедру психології і педагогіки Національного університету фізичної культури і спорту України, був удостоєний звання заслуженого професора цього університету. Він підготував 5 докторів і 30 кандидатів наук. Серед його учнів – ректор і 2 проректори ВНЗ, 6 завідувачів кафедр ВНЗ, які працюють в Україні, Росії, Ізраїлі, Польщі, Тунісі.
Г.В.Ложкін є автором понад 400 наукових і методичних публікацій з різних проблем психології. Серед опублікованих праць найбільш вагомими є "Військова психологія" (1996), "Практическая психология конфликта" (2000), "Психология здоровья человека" (2001, 2008), "Практическая психология в системах "человек-техника" (2004), "Психологія конфлікту: теорія і сучасна практика" (2007), "Економічна психологія" (2004, 2006, 2008), "Психология спорта" (2011). Професійні здобутки Георгія Володимировича відзначені державними нагородами, серед яких 10 медалей, знаки "Вища школа СРСР" (1988 р.) і "Відмінник освіти України" (2000 р.).
Г.В.Ложкін проводить експертну роботу у складі редакційних колегій профільних наукових видань, серед яких: "Вісник НТУУ "КПІ". Філософія. Психологія. Педагогіка", "Соціальна психологія", "Спортивный психолог" (Росія), "Теоретичні та прикладні проблеми психології і педагогіки", "Журнал практикующего психолога", "Горизонти освіти", "Психологія і соціальна робота". Він є головою спеціалізованої ради із захисту кандидатських дисертацій і членом докторської ради із захисту дисертаційних досліджень у галузі психології.
Г.В.Ложкін – активний учасник наукових зібрань різного рівня. Він був одним з ініціаторів проведення першої Всеукраїнської конференції з психології конфліктів (1993 р.), матеріали якої стали методологічною основою для введення курсів конфліктології у навчальний процес вищих навчальних закладів.
Георгію Володимировичу притаманні висока ерудиція, науковий азарт, широкий спектр дослідницької діяльності. Проблемне поле наукових розробок професора Г.В.Ложкіна містить такі галузі, як інженерна, військова психологія, конфліктологія та психологія спорту і здоров'я. Серед новітніх наукових напрямів, що розвиваються психологічною наукою, є економічна психологія. Георгій Володимирович плідно працює на цій ниві і є автором першого в Україні посібника "Економічна психологія" (2004 р.). Попит на такий науковий напрям та навчальну літературу підтверджує перевидання посібника у 2006 і 2008 рр.
Багатий науково-педагогічний досвід реалізується в роботі з докторантами, аспірантами, магістрантами та студентами університету.
Кафедра психології і педагогіки ФСП пишається тим, що в її складі працює такий видатний учений, талановитий педагог, мудрий, уважний наставник молоді.