Міжнародна організація праці (МОП), прагнучи привернути увагу світового співтовариства до створення належних умов праці для людини за принципом пріоритетності її життя та здоров'я, щороку відзначає Всесвітній день охорони праці.
Згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 року встановлено Національний день охорони праці, який відзначається щороку 28 квітня і проводиться в організаціях усіх форм власності та галузей економічної діяльності України.
Головною метою державної політики України у сфері охорони праці є збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності. За будь-яких обставин конституційне право працівника на належні, безпечні та здорові умови праці повинно забезпечуватися та бути предметом особливої турботи та контролю держави.
Завданням цієї широкомасштабної акції є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб'єктів господарювання та громадських організацій до фактичного стану безпеки й умов праці в галузях, на конкретних підприємствах та в організаціях.
Найактуальнішим питанням у системі охорони праці та промислової безпеки є посилення відповідальності керівників виробництва за невиконання вимог безпеки, невирішення спектру соціальних питань.
Зважаючи на пріоритетність життя і здоров'я людей, роботодавці не повинні заощаджувати на створенні здорових і безпечних умов праці на підприємствах, скорочувати кількість фахівців, які опікуються цими проблемами.
З нагоди проведення Тижня охорони праці проводиться комплекс масових акцій на державному, галузевому, регіональному та виробничому рівнях – семінарів, конференцій, виставок, дискусійних круглих столів тощо.
В університеті відділом охорони праці та структурними підрозділами розробляються плани заходів, присвячені Тижню охорони праці, щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві і професійним захворюванням, підвищення рівня безпеки та умов праці.
Кожна людина, яка працює на виробництві, підпадає під певні ризики, починаючи від найбільш небезпечних секторів економіки, якими є промислове виробництво та будівництво, і закінчуючи відносно безпечною сферою послуг.
Актуальним завданням у сфері охорони праці та промислової безпеки є управління ризиками виникнення нещасних випадків та аварій на виробництві та профілактика, які є обов'язковими складовими системи управління охороною праці на підприємстві.
Конкретна робота з відзначення Дня охорони праці сприятиме усуненню або зменшенню ризиків для життя та здоров'я працівників університету, вирішенню проблем охорони праці, які є ще в наявності.
Спільною роботою адміністрації та профкому університету, відділу охорони праці, керівників та відповідальних осіб з питань охорони праці структурних підрозділів разом з головами профбюро необхідно досягти головної мети у поточному році – відсутності виробничого травматизму в структурних підрозділах університету та зменшення травматизму у невиробничій сфері.