Давно минули часи, коли КПІ вважався суто “чоловічим” навчальним закладом. Чарівні представниці прекрасної статі повноправно зайняли місця у студентських аудиторіях та наукових лабораторіях. Вони привносять вишуканість та естетику в наші будні. А ще гарно вчаться, цікавляться наукою, культурою, займаються спортом, беруть участь у громадському житті. Яскраве жіноче розмаїття буяє на гуманітарних, економічних та традиційно технічних факультетах.
П’ятикурсницею ФБТ Катериною Кузьменко по праву пишаються у групі та на факультеті. Вона відмінниця навчання, активний учасник і призер міжнародних конференцій та всеукраїнських студентських олімпіад, брала участь у конкурсі “Від ідеї до моделі” (спільний українсько-шведський проект для підтримки креативних студентських ідей), має три патенти України на корисні моделі – “Апарат для культивування клітин”, “Установка для культивування мікроорганізмів”, “Шумозахисний екран”, 14 наукових публікацій. У попередні роки отримувала іменні стипендії – Київського міського голови, ректора НТУУ “КПІ”, у цьому семестрі – Президента України.
“Ще з дитинства я мріяла стати інженером, – розповідає Катерина. – У школі захоплювалася точними науками, особливо математикою. Коли подавала документи до КПІ, у переліку побачила дуже цікаву й перспективну спеціальність – “Обладнання фармацевтичної та мікробіологічної промисловості”. Тож не вагаючись обрала саме її. Навчаючись в КПІ я хотіла спробувати себе в усіх сферах студентського життя. Завдяки наставникам з кафедри біотехніки та інженерії почала займатися науковими дослідженнями, результати яких представляла на всеукраїнських та міжнародних наукових конференціях. У 2009 році у складі творчого колективу студентів ФБТ брала участь у виконанні наукової роботи “Інтенсивні методи концентрування біологічно активних речовин” під керівництвом аспіранта О.В.Гусарової за фінансової підтримки ректора НТУУ “КПІ”, нині робота продовжується”.
Та й група, де навчається К.Кузьменко, відома в університеті. У 2008 р. вони посіли третє місце в конкурсі “Краща група НТУУ “КПІ”, а торік – стали переможцями. Завдяки згуртованості, прагненню до знань, умілому наставництву, – вважають на факультеті. На думку студентки, колектив академічної групи сприяє її фаховому зростанню, адже більшість одногрупників – люди амбітні, з яскравими лідерськими якостями, прагнуть досягти більшого. Коли є з ким змагатися, то й працювати охітніше.
У майбутньому стипендіатка сподівається продовжити розпочатий науковий шлях, досягти максимальних успіхів і зробити суттєвий творчий внесок у науковий доробок нашої держави.