1 липня в Залі засідань Вченої ради НТУУ «КПІ» відбулася церемонія урочистого відкриття Дев’ятої відкритої міжнародної студентської олімпіади з програмування імені С.О. Лебедєва та В. М. Глушкова.
Організаторами олімпіади «KPI-OPEN» вже традиційно виступили Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» та Vanopl Development Group за підтримки Міністерства освіти і науки України, а також Кібернетичного центру Національної академії наук України. Проводиться вона за оригінальними правилами, які відповідають міжнародними вимогам до проведення подібних турнірів.
Цього року для участі в Олімпіади зареєструвалися понад 200 студентів, які представляють вищі навчальні заклади України, Угорщини та Естонії.
Учасників привітали проректор НТУУ «КПІ» з науково-педагогічної роботи Петро Киричок, ініціатор проведення олімпіади і беззмінний її організатор, керівник групи розвитку Vanopl Development Group Іван Плотніков, заступник директора з наукової роботи Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України Олександр Палагін.
Обидва тури конкурсу молодих програмістів і всі його заходи відбуватимуться в стінах НТУУ «КПІ».
Дев’ята відкрита міжнародна студентська олімпіада з програмування імені С.О. Лебедєва та В.М. Глушкова «KPI-OPEN 2014»
З 30 червня по 5 липня 2014 року Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» та Vanopl Development Group за підтримки Міністерства освіти і науки України, а також Кібернетичного центру Національної академії наук України проведе Дев’яту відкриту міжнародну студентську олімпіаду з програмування імені С.О. Лебедєва та В. М. Глушкова «KPI-OPEN 2014». Обидва тури Олімпіади та всі офіційні заходи пройдуть у НТУУ «КПІ».
Одне з найбільших очних змагань з програмування у світі
За дев’ять років впевненого розвитку, олімпіада «KPI-OPEN» перетворилася на знакову подію не лише для молодих програмістів з України, країн СНД та усієї Східної Європи, але й для численних IT-компаній, які працюють в Україні. Основна мета проведення олімпіади – це звернення уваги суспільства до інтелектуальних змагань серед студентів, популяризація інтелектуального розвитку та роботи в складі команди, підвищення професійного рівня молодих спеціалістів, розвиток міжвузівських зв’язків, а також налагодження особистих контактів між студентами різних міст та країн. Водночас, IT-компанії, які приєднуються до проведення олімпіади, отримують чудову нагоду відшукати нових співробітників серед найкращих молодих кандидатів. Також встановилася практика проведення разом з олімпіадою презентацій, семінарів та лекцій, в ході яких спеціалісти IT-компаній діляться власним практичним досвідом та знаннями, а також знайомлять молодих програмістів із завданнями, які стоять перед індустрією на даному етапі її розвитку.
Зацікавленість олімпіадою «KPI-OPEN» підтверджується постійним зростанням кількості учасників, розширенням географії турніру та інформаційної підтримки. У 2013 році на сайті Олімпіади зареєструвалися для участі 100 команд із 8 країн. Станом на 23.06.2014 зареєстрована 71 команда з 3-х країн. Загальна статистика за 9 років існування Олімпіади є такою: понад 600 команд, майже 2500 учасників з 13 країн, 63 міст та 157 вищих навчальних закладів. За сукупністю вказаних показників за роки існування «KPI-OPEN» — найбільша в Україні та одна з найбільших в світі очних олімпіад з програмування серед студентів.
Олімпіада проводиться за оригінальними правилами, гармонізованими з міжнародними. Разом з відсутністю організаційного внеску така особливість перетворює «KPI-OPEN» на ідеальну платформу для зустрічі молодих програмістів з України та інших країн.
Спонсорами Олімпіади у 2014 році виступили компанії Ciklum, nanoVo, Дельта Банк та Фонд BrainBasket.
Олександр Волхов, засновник, директор виробництва, розробки та досліджень nanoVo: «В нашій роботі ми завжди намагаємося дослуховуватись до побажань клієнтів та створювати конкурентні системи, які перевершують пропозицію на ринку як за технічними характеристиками, так і за строками виробництва та постачання, можливості апгрейду та, що важливо, ціною. Все це було б неможливо без спеціалістів найвищого класу, яких так важко знайти, але ми впевнені, що ця Олімпіада — один з найкращих шляхів для молодих талановитих людей, щоб заявити про себе».
Андрій Бігунов, заступник голови ради директорів АТ «Дельта Банк»: «Дельта Банк з радістю відгукнувся на пропозицію підтримати 9-ту міжнародну студентську Олімпіаду з програмування. Будучи банком інноваційного розвитку, ми радо допоможемо перспективним молодим людям заявити про себе на повний голос. Я вірю, що цей проект дозволить кожному його учаснику зробити крок на зустріч власному майбутньому. Я також вірю, що невдовзі наші шляхи перетнуться. І ми, кожен у власній галузі, будемо генерувати інновації, приносячи до світу нову якість».
Роман Хміль, член Наглядацької ради Bionic University, член Експертної ради Фонду BrainBasket: «Підтримка молодих спеціалістів, а також допомога їм щодо отримання нових сучасних знань, є одним з наших стратегічних завдань. У теперішніх умовах ми маємо приділяти особливу увагу IT-освіті молоді та прагнути до того, щоб після закінчення університету молодий спеціаліст володів сучасними знаннями та, що важливо, практичними навичками у власній спеціалізації. Саме тому ми активно підтримуємо такі ініціативи».Призовий фонд Олімпіади складається з iPad mini, платформ для збирання моноблоків nanoVo, книг з програмування «Мистецтво програмування» та традиційного кришталевого призу KPI-OPEN.
Інформаційними спонсорами «KPI-OPEN 2014» стали видання та ресурси iXBT.com, ITC.ua, 3DNews Daily Digital Digest, PC Magazine Russian Edition, EasyCOM.com.ua, Overclockers.ua, gagadget.com, Hi-Tech Pro, «Сети и телекоммуникации», Шпиль!, Hardwareluxx, «Мир ПК», CHIP, «Компьютерное обозрение», ModLabs.net, IT Business Week (International Edition), Hi-Tech.ua, Освітній портал ПедПРЕССА, Техногайд, i2HARD, Ferra.ru, ОCClub, MegaObzor.com, DGL.ru.
Чекаємо представників мас-медіа та всіх зацікавлених на церемонії відкриття, підведення підсумків турів та нагородження, на які запрошені: М.З.Згуровський – ректор НТУУ «КПІ», І.В.Сергієнко – директор Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова НАНУ, В.В.Глушкова - канд. фіз-мат.наук, Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова НАНУ, А.В.Палагін - заступник директора Інституту Кібернетики ім. В.М.Глушкова НАНУ, Іван Плотніков – керівник групи розвитку Vanopl Development Group, Андрій Бігунов - заступник Голови ради директорів АТ «Дельта Банк», Олександр Волхов - засновник, директор виробництва, розробки і досліджень nanoVo, Роман Хміль - член Експертної ради Фонду BrainBasket, Римма Мень - керівник групи мотивації та PR компанії Ciklum та інші.
Відкриття: 30.06.2014 (понеділок) 10:45, Зал засідань Вченої ради НТУУ «КПІ», корпус 1, Проспект Перемоги, 37
Нагородження та закриття: 05.07.2014 12:00, Зал засідань Вченої ради НТУУ «КПІ», корпус 1, Проспект Перемоги, 37