22 травня виповнилося 70 років доценту кафедри хімічного, полімерного та силікатного машинобудування КПІ ім. Ігоря Сікорського, кандидату технічних наук Ігорю Валентиновичу Коваленку.
Життєвий шлях Ігоря Валентиновича – це епоха цілого життя на кафедрі, життя з самого дитинства, оскільки в нашому інституті працював і його батько – Валентин Іванович, якого ми, студенти-старшокурсники, дуже шанували і любили. Він завжди приходив нам на допомогу, підказуючи чи контролюючи наші знання. Так, завдяки лише йому, ми, студенти п'ятого курсу кафедри автоматизації хімічних виробництв, змогли проходити практику на Камчатці, на рибоконсервному заводі м. Більшерецька. Він завжди був поруч із нами, він був учителем з великої літери. Ми це з вдячністю пам'ятаємо!
Життєвий шлях Ігоря Валентиновича Коваленка в КПІ почався зі вступу на факультет хімічного машинобудування, який він закінчив з відзнакою в 1971 році. Після цього, з 1971 по 1974 рр., навчався в аспірантурі на факультеті хімічного машинобудування під керівництвом д.т.н., проф. Ю.Ю.Лукача. В 1976 р. успішно захистив кандидатську дисертацію, а в 1979 р. став доцентом кафедри хімічного, полімерного та силікатного машинобудування. З 1980 по 1984 рр. він виконував організаційну та педагогічну роботу в Алжирі, де працював викладачем і завідувачем кафедри Національного інституту легкої промисловості.
За час роботи в Київській політехніці Ігор Валентинович показав себе досвідченим, висококваліфікованим спеціалістом і педагогом, який зробив вагомий внесок у розвиток науково-педагогічної бази факультету і підготовку наукових та інженерних кадрів.
Він є автором і співавтором близько 170 наукових робіт, серед яких 13 авторських свідоцтв СРСР, 6 патентів України на винаходи, 15 патентів розвинутих закордонних країн, 6 навчальних посібників з грифом Міністерства освіти і науки України та підручника "Основні процеси, машини та апарати хімічних виробництв". Ігор Валентинович є також автором 12 монографій та майже 20 методичних вказівок з навчальних курсів.
І.В.Коваленко нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України. У 2007 році нагороджений Знаком Міністерства освіти і науки України "Відмінник освіти України". Студентські роботи, виконані під його керівництвом, неодноразово отримували нагороди та займали почесні місця на різних конкурсах. Так, 5 магістрів, керівником у яких був Ігор Валентинович, отримали золоті медалі Всеукраїнського конкурсу "Золотий каштан", присвяченого проблемам пакування. Багато його студентів згодом самі стали викладачами та успішно займаються науковою діяльністю. Під керівництвом І.В.Коваленка захищено 2 кандидатські дисертації, а також підготовлено цілу плеяду висококваліфікованих інженерів-механіків.
І.В.Коваленко посів друге місце в університетському конкурсі на кращий підручник, навчальний посібник та монографію за три книги (у співавторстві з В.В.Малиновським): "Основні процеси, машини та апарати хімічних виробництв", "Розрахунки основних процесів, машин та апаратів хімічних виробництв", "Навчальні дослідження процесів, машин та апаратів хімічних виробництв" .
У 2004–2005 рр. І.В.Коваленко, як патріот України, був учасником Помаранчевої революції, відстоюючи 62 дні свободу на барикаді №1 на вулиці Банковій. Свої спогади про барикаду та події тих бурхливих днів він описав у творі "Дев'ять яскравих днів моєї Помаранчевої революції" .
Таланти Ігоря Валентиновича проявляються не тільки у викладацькій та науковій роботі. Більше 53 років він є учасником оркестру народних інструментів Міжнародного центру культури і мистецтв. Оркестр став лауреатом конкурсу "Музика світу" в Італії, відвідав з концертами Югославію, Німеччину, Білорусь, Литву, Узбекистан. У 2014 році І.В.Коваленко став переможцем конкурсу, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, на кращий літературний твір.
Хочеться побажати шановному ювіляру подальших успіхів у роботі, нових наукових та творчих досягнень, прекрасних успіхів у музиці, міцного здоров'я, бадьорості та сімейного благополуччя на довгі роки життя.