20 червня виповнилося 80 років професору кафедри лазерної техніки та фізико-технічних технологій ІМЗ КПІ ім. Ігоря Сікорського, доктору технічних наук Володимиру Сергійовичу Коваленку.
Його професійний шлях нерозривно пов'язаний з Київською політехнікою. Володимир Коваленко закінчив КПІ у 1963 році і на все життя залишився тут для наукової та викладацької роботи.
Майже в кожному реченні розповіді про професора Коваленка можна ставити слово "перший" або "вперше". Він входить до першої десятки вчених світу, які почали впроваджувати лазери в технологічні процеси обробки матеріалів, недарма ж колеги в Україні та за її межами часто називають його "Містер лазер". Першим на теренах колишнього Радянського Союзу він захистив докторську дисертацію із застосування лазерної технології. А в 1984 році з ініціативи професора В.С. Коваленка в КПІ вперше в Україні було відкрито нову інженерну спеціальність – "Технологія та обладнання лазерної обробки матеріалів".
У 1990 році він очолив кафедру лазерної технології, конструювання машин та матеріалознавства факультету хімічного машинобудування і пропрацював на посаді завідувача кафедри до 2009 року.
Володимир Сергійович зробив величезний внесок у розвиток кафедри, факультету та університету, а також у підготовку наукових та інженерних кадрів. Він є автором понад 400 наукових робіт, підручників з технології лазерної обробки матеріалів та електро-фізичних методів обробки матеріалів, великої кількості патентів та багатьох науково-популярних статей.
Багато зусиль професор В.С.Коваленко доклав до зміцнення міжнародної наукової співпраці КПІ ім. Ігоря Сікорського з провідними освітньо-науковими установами світу. Він стажувався в університетах Сполученого Королівства (1967-1986 рр.) та Японії (1977-1978 рр.), співпрацював з університетами США, Німеччини, Канади, Китаю та багатьох інших країн. У 1996 році Коваленко був запрошений Лазерним інститутом Америки до складу Міжнародної видавничої ради для підготовки довідника з лазерної технології (LIAIndustrialLaserHandbook, MagnoliaPublishingInc., Orlando, Florida, USA). Разом з професором Головком вони підготували вісім параграфів цього видання. Біографію професора Коваленка внесено до міжнародного довідника "Marquis Who's Who", а також до видань Американського та Кембриджського біографічних інститутів. Учений з КПІ став першим фахівцем на теренах колишнього СРСР, який був удостоєний звання "Почесний член Лазерного інституту Америки". А 30 серпня 2008 року в м. Манчестері (Велика Британія) на заключному засіданні Генеральної асамблеї СІРП (Міжнародної академії машинобудування) Рада СІРП оприлюднила рішення про обрання завідувача кафедри лазерної техніки, конструювання машин та матеріалознавства КПІ проф. В.С.Коваленка дійсним членом цієї престижної міжнародної професійної інституції. Відповідний сертифікат вручив йому президент СІРП, директор Фраунгоферівського інституту Фріц Клоке.
Одним із видатних досягнень Володимира Сергійовича є налагодження плідної наукової співпраці з колегами з Китайської Народної Республіки. Численні перемоги в конкурсах білатеральних наукових проєктів привели до налагодження ділових стосунків з Чжецзянським технологічним університетом. З 2005 року КПІ ім. Ігоря Сікорського бере участь у спільних дослідженнях щодо розвитку адитивних технологій з використанням енергії лазерного випромінювання. Володимир Коваленко є видатним запрошеним професором Чжецзянського технологічного університету та науковим керівником лазерного центру.
Професор В.С. Коваленко є лауреатом державних премій, заслуженим діячем науки і техніки України, членом міжнародного професійного товариства IEEE, членом видавничої ради міжнародного журналу "Journal of Laser Applications" (США), кавалером "Ордену Дружби Західного Озера" провінції Чжецзян та кавалером "Ордену Дружби" Китайської Народної Республіки.
А ще Володимир Коваленко є кавалером відзнаки Президента України – ордена "За заслуги" ІІІ ступеня.
Бажаємо шановному ювілярові подальших успіхів у роботі, нових наукових та творчих досягнень, міцного здоров'я, бадьорості, сімейного благополуччя на довгі роки життя.