12 грудня 2006 року в залі засідань Вченої ради відбулися наукові читання з циклу “Видатні конструктори України”, присвячені Сергію Павловичу Корольову (1907-1966). У читаннях взяли участь викладачі та науковці НТУУ “КПІ”, ветерани космічної галузі, працівники музеїв, пов’язаних з авіацією та космонавтикою, студенти, школярі – члени Малої академії наук.
Академік АН СРСР Сергій Павлович Корольов – видатний учений у галузі ракетно-космічної техніки, конструктор перших штучних супутників Землі та космічних кораблів, які відкрили еру освоєння людством космічного простору. З ім’ям С.П. Корольова пов’язане становлення і розвиток практичної космонавтики в Радянському Союзі, безпосереднє втілення ідей К.Е. Ціолковського в життя.
Учасників читань привітав проректор з наукової роботи НТУУ “КПІ” член-кореспондент НАН України проф. М.Ю.Ільченко. У вступному слові він охарактеризував діяльність С.П.Корольова, відзначив роль КПІ у його становленні як Генерального конструктора космічної техніки.
З доповідями, в яких всебічно висвітлювалось життя, діяльність та творча спадщина С.П.Корольова, виступили: директор Музею космонавтики ім. С.П.Корольова (м. Житомир) к.і.н. О.А.Копил, директор ММІ д.т.н., проф. М.І.Бобир, доц. кафедри теоретичної механіки к.т.н. В.М. Федоров, доц. кафедри філософії С.К.Тимченко. Ст.н.с. ММІ, к.т.н. Т.Г.Таурит зробила доповідь на тему: “С.П. Корольов і КПІ”.
Ветерани Байконуру, заслужені випробувачі космічної техніки В.Т.Гладченко та А.Г.Дормідонтов поділилися спогадами про роботу з С.П.Корольовим на космодромі Байконур та розповіли про військові супутники розробки С.П. Корольова.
У другій половині дня у приміщенні Державного політехнічного музею з доповідями про С.П.Корольова виступали школярі – члени Малої академії наук.