Завідувач кафедри машин та апаратів хімічних і нафтопереробних виробництв (МАХНВ) інженерно-хімічного факультету з 2000 по 2021 роки, доктор технічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України Ярослав Микитович Корнієнко 6 вересня відзначив своє 75-річчя!
❤️
Випускник кафедри 1972 року, Ярослав Микитович розпочав трудовй шлях з посади інженера, згодом – молодшого та старшого наукового співробітника. У 1979 році захистив кандидатську, а в 2003 році – докторську дисертації.
Неодноразово обирався головою профкому студентів (1978-1984), був заступником секретаря партійного комітету інституту (1986-1988). Брав активну участь у розбудові КПІ (1973-1988) та організації роботи підрозділів КПІ в період активної фази ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. 3 1996 до 2000 як проректор доклав багато зусиль для розвитку, утримання та нормального функціонування матеріальної бази навчально-наукового комплексу КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Працює викладачем кафедри МАХНВ: на посаді доцента з 1981 року, а згодом – професора кафедри. Наукові інтереси: дослідження процесів тепло-масообміну в дисперсних системах, на прикладі зневоднення та грануляції гомо- та гетерогенних систем у псевдозрідженому шарі. Професор Корнієнко розробив нову технологію виробництва нового покоління гранульованих органо-мінеральних добрив зі змінним співвідношенням поживних і стимулюючих речовин, як спосіб знешкодження екобезпечного землеробства. Автор навчального посібника "Технічні способи грануляції" та монографії "Управление качеством гранулированных удобрений" і більш як 200 друкованих праць, у тому числі 6 монографій і 2 підручників. Також має 12 винаходів. Ініціатор створення і директор Науково-інженерного центру "Хімічна інженерія", на базі якого успішно працює філія доуніверситетської освіти.
Технології, які Я.М. Корнієнко розробив особисто і як керівник разом зі співробітниками кафедри МАХНВ, дозволяють отримувати з відходів виробництва мінеральних добрив принципово нові гранульовані добрива зі змінним співвідношенням поживних мінералів, а головне, із гуміновими речовинами.
Вельмишановний Ярославе Микитовичу, прийміть від колективу кафедри машин та апаратів хімічних і нафтопереробних виробництв найкращі побажання міцного здоров'я, особистого щастя, невичерпної творчої наснаги, радості, добра, творчого натхнення і великих успіхів у Вашій багатогранній діяльності. Хай Вам щастить!