21 травня в НТУУ «КПІ» відбувся благодійний захід «День Японії», організований університетом спільно з Посольством Японії в Україні, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Українсько-Японським Центром НТУУ «КПІ».

Головною метою «Дня Японії» була популяризація японської культури та поширення знань про здоровий спосіб життя серед молоді та дітей, сімей з дітьми, дітей з особливими потребами, київських студентів і усіх, хто цікавиться культурою Країни вранішнього сонця.

Заходи в межах «Дня Японії» ще до церемонії офіційного його відкриття розпочалися лекцією «ЮНІСЕФ в Україні: як разом змінити життя на краще», яку для київських політехніків прочитала Голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо

Проте основні заходи, передбачені програмою «Дня Японії», проходили в Центрі культури і мистецтв університету. «У різних куточках світу діти однаково потребують захисту, уваги і піклування. Суспільство має дбати про їх безпеку, здоров’я, створювати можливості для їх розвитку і забезпечувати можливості для здобуття якісної освіти, – наголосив з його сцени на церемонії відкриття ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський. – Дуже добре, що сьогодні заради популяризації цих ідей, заради дітей України ми зібрали в нашому університеті стільки шановних і цікавих людей».

На церемонії виступив також Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Тоічі Саката. «Уряд Японії є одним з головних донорів діяльності ЮНІСЕФ, організації, що допомагає дітям у всьому світі. У 2012 році обсяг фінансової допомоги від Уряду Японії склав близько 200 мільйонів доларів США, що є 5 показником у світі. – повідомив він. – Японія впродовж багатьох років посідає перше місце у світі за об’ємом фінансової допомоги фонду ЮНІСЕФ від населення та приватного сектору. Це свідчить про дуже тепле ставлення японців до цієї організації».

Юкіе Мокуо говорила учасникам свята про те, наскільки важливою для ЮНІСЕФ є співпраця з Посольством Японії в Україні та НТУУ «КПІ». А основний наголос у своєму виступі вона зробила на необхідності подолання в Україні проблеми йододефіціту. «Я сподіваюся, що цей захід допоможе молоді та дітям дізнатися більше про проблему йододефіциту та шляхи ії подолання. Нестача йоду в організмі є однією з основних проблем здоров’я українців, через що Україна втрачає щороку інтелектуальний потенціал, якого б вистачило на 3000 геніїв, – зауважила Юкіе Мокуо і нагадала слухачам про доволі простий спосіб подолання цієї проблеми: – Щоденне споживання йодованої солі є запорукою інтелектуального розвитку людини».

Проте урочиста частина тривала недовго, адже це було свято, головними учасниками якого були діти, в тому числі й діти з особливими потребами, та студенти – тобто та аудиторія, яка не дуже любить всілякі офіційності. Тож одразу після її закінчення всі побачили шоу-програму японських барабанщиків «Тайко» і хореографічної групи, що виконувала традиційні танці бон-одорі, отримали змогу взяли участь у майстер-класах з фурошікі (це старовинне японське мистецтво завертання предметів у тканини, що перетворилося на мистецтво упаковування подарунків), оріґамі та каліграфії. А ще, з цікавих дослідів, які фахівці ІQ лабораторії ЮНІСЕФ робили разом з дітьми, – дізнатися про властивості йодованої солі та важливість її вживання. У фойє ЦКМ продавалися збірки народних казок і класичної поезії Японії та книжки, присвячені її історії та культурним традиціям. А Посольство Японії організувало благодійний ярмарок, всі кошти від якого будуть передані ЮНІСЕФ та Міжнародному жіночому клубу Києва (IWCК). На ньому реалізовувалися твори японського народного мистецтва, іграшки, дитячий одяг та інші товари, надані японськими підприємствами та японською спільнотою.

Ну і, звичайно, із захватом учасники та гості «Дня Японії» сприйняли останній захід у межах його програми – демонстрацію повнометражного анімаційного фільму відомого японського режисера Хаяо Міядзакі «Вітер дужчає», цьогорічного номінанта на премію «Оскар».

«День Японії» в КПІ «День Японії» в КПІ «День Японії» в КПІ «День Японії» в КПІ «День Японії» в КПІ «День Японії» в КПІ «День Японії» в КПІ
«День Японії» в КПІ «День Японії» в КПІ «День Японії» в КПІ «День Японії» в КПІ «День Японії» в КПІ «День Японії» в КПІ «День Японії» в КПІ «День Японії» в КПІ «День Японії» в КПІ «День Японії» в КПІ «День Японії» в КПІ «День Японії» в КПІ «День Японії» в КПІ «День Японії» в КПІ «День Японії» в КПІ
Дата події