У космосі, серед вічної мерзлоти Антарктиди, на кордонах рідної держави та на вістрі її оборони зв’язок не є звичайною буденністю, а запорукою безпеки та життя. Тому так важливо професійно, сучасно і надійно створювати системи комунікації.
Інститут телекомунікаційних систем КПІ ім. Ігоря Сікорського сьогодні є передовим у підготовці висококваліфікованих фахівців. Насамперед це забезпечує науковий підхід у навчальному процесі.
У ІТС студенти навчаються за спеціальністю 172 «Телекомунікації та радіотехніка» за трьома освітніми програмами: «Інженерія та програмування інфокомунікацій» — Кафедра телекомунікацій; «Телекомунікаційні системи та мережі» — Кафедра телекомунікаційних систем; «Інформаційно-телекомунікаційні технології» — Кафедра інформаційно-телекомунікаційних мереж.
Однією з переваг ІТС є подвійна магістратура з одночасним отриманням двох дипломів: диплому КПІ ім. Ігоря Сікорського та диплому Технічного університету м. Дрезден (Німеччина). Крім того, студенти проходять практику і працюють у провідних компаніях України, як-от: MicroSoft, Epam Systems, Luxoft, InCom, Samsung, Life Cell, Vodаfone, Київстар, Huawei та інших.
Під час навчання студенти вивчають сучасні мови й технології програмування, середовища розроблення програмних продуктів, процес створення сервісів, програмних вебагентів, автоматизованих бізнес-процесів.
Кафедри ІТС оснащено сучасним обладнанням завдяки підтримці компаній-партнерів.
Серед найпрестижніших розробок за участі ІТС є перша в Україні інформаційно-телекомунікаційна система супутникового зв’язку для інформатизації митної, податкової та прикордонної служб, банківської діяльності, інформаційного забезпечення органів державної влади. Проєкт розпочав роботу 2004 року. Його відзначено державною премією.
Аспірант ІТС Назар Бендасюк є одним із творців наземного комплексу зв’язку й управління наносупутниками КПІ серії PolyITAN формату CubeSat. Команда ІТС брала участь і у створенні геостаціонарного супутника «Либідь».
Інститут телекомунікаційних систем розробив систему зв’язку для антарктичної станції «Академік Вернадський». У доробку його фахівців – програмно-технічні комплекси й засоби телекомунікацій для забезпечення повсякденної діяльності Збройних сил України.
Разом з підприємством «Меридіан» ім. С. П. Корольова ІТС працював над створенням безпілотних авіаційних комплексів Spectator, які взяла на озброєння Державна прикордонна служба та Міноборони України.