Підписання Меморандуму між КПІ ім. Ігоря Сікорського та Управлінням науки і техніки міста Гуанчжоу

20 березня КПІ ім. Ігоря Сікорського та Управління науки і техніки міста Гуанчжоу провінції Гуандун (Китайська Народна Республіка) уклали меморандум про порозуміння щодо співробітництва в галузі науки, техніки та інновацій.

Учасники Меморандуму мають на меті налагодити співробітництво в галузі науки, техніки, інновацій та комерціалізації через вищі навчальні заклади, науково-дослідні інститути та підприємства, що підпадають під юрисдикцію або пов'язані з ними чи їхніми філіями. Сторони бажають зміцнити зв'язки та знайти потенційні можливості для співробітництва, зокрема в інноваційних дослідженнях і розробках в інформаційних технологіях, радіотехніці та комунікаційних технологіях, матеріалознавстві, енергетичному менеджменті, хімічних технологіях та хімії, але не обмежуючись ними.

Документом передбачено, що Управління науки і техніки міста Гуанчжоу надаватиме підтримку місцевим підприємствам, державним установам, вищим навчальним закладам та науково-дослідним інститутам для співробітництва з КПІ ім. Ігоря Сікорського з метою створення спільних лабораторій, науково-дослідних центрів та інше, а також співробітництва у галузі технічних інновацій з дотриманням чинного законодавства, а університет, у свою чергу, заохочуватиме і підтримуватиме викладачів і дослідницькі групи та лабораторії до співпраці з підприємствами, державними установами, вищими навчальними закладами і науково-дослідними інститутами в Гуанчжоу, а також сприятиме співробітництву в підготовці викладачів і студентів, проведенні досліджень і виконанні розробок, а також комерціалізації результатів досліджень. При цьому Управління сприятиме КПІ в реалізації інноваційного потенціалу його наукових шкіл, в тому числі шляхом заснування стартап-компаній у місті Гуанчжоу, і допомагатиме в налагодженні зв'язків з місцевими венчурними компаніями. Стартап-компанії університету в місті Гуанчжоу будуть у першу чергу рекомендовані місцевим компаніям-інкубаторам з можливістю міжнародної бізнес-інкубації .

Від імені університету документ підписав проректор з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, від імені Управління науки і техніки міста Гуанчжоу – його керівник Ван Гуйлінь.

Церемонії підписання передувало обговорення питань розвитку співпраці КПІ ім. Ігоря Сікорського з університетами, науковими установами і промисловими компаніями міста Гуанчжоу та можливостей започаткування нових її напрямів. Участь в обговоренні взяли з боку Гуанчжоу начальник його міського управління фінансів Чэнь Сюнцзяо, заступник начальника Народного уряду району Хайчжу міста Гуанчжоу Чень Цзяньбінь, Генеральний секретар Гуандунського союзу з міжнародно-технічного співробітництва з країнами СНД Го Фенчжі, директор Інституту зварювання Гуанчжоу Дун Чуньлинь та інші члени делегації міста; з боку КПІ ім. Ігоря Сікорського – директор Центру міжнародної освіти Володимир Коваль, заступник проректора з наукової роботи Ігор Литвинов, декан зварювального факультету Сергій Фомічов, начальник відділу зовнішньоекономічної діяльності Андрій Шишолін та інші. Серед нових потенційних напрямів співробітництва, які були визначені учасниками обговорення, – започаткування спільних лабораторій в галузі медичної біології, інформатики та автоматизації, а також морських технологій. Ну і, звісно, було обговорене питання щодо виведення на завершальний етап проекту відкриття спільного українсько-китайського інституту інноваційних технологій, домовленості щодо започаткування якого було досягнуто два роки тому, а співзасновниками виступають університет Гуанчжоу та КПІ ім. Ігоря Сікорського.