З 29 липня по 2 серпня 2013 року в китайському місті Ченду – адміністративному центрі провінції Сичуань – пройшла 21-ша Міжнародна конференція з ядерної інженерії (21st International Conference on Nuclear Engineering – ICONE21). Ця конференція – найбільший у світі форум фахівців з ядерної енергетики. Цього року тут було представлено більше 1100 доповідей за 16 напрямами. Організаторами конференції виступили Китайське ядерне товариство (CNS), Японське товариство інженерів-механіків (JMSE) і Американське товариство інженерів-механіків (ASME).
У конференції взяли участь молоді дослідники – представники НТУУ "КПІ": студенти Роман Стремедловський (ТЕФ) і Анастасія Зворикіна (ЗФ), аспірант кафедри АЕС і ІТФ Владислав Соловйов (ТЕФ) та випускники ТЕФ Василь Заєць, Максим Вишемірський і Богдан Грищенко. Усі вони попередньо подолали де¬кілька відбіркових турів.
Перший етап відбору, який закінчувався в листопаді 2012 р., передбачав написання невеличкої анотації, де необхідно було зазначити тему дослідження і декількома словами окреслити важливість і користь виконуваної роботи.
Згодом надійшли пові¬домлення від організаторів про перші результати відбору та інформація про подальші дії. Потрібно було написати повну версію доповіді для подальшого рецензування провідними науковцями – представниками ASME. А в березні 2013 р. ті, чиї роботи були визнані кращими, отримали офіційні запрошення на участь у конференції.
Слід зазначити, що від¬¬бір студентських наукових доповідей на ТЕФ було ор¬га¬нізовано за під¬тримки професора Університету Онтаріо (м. Ошава, Канада), дійсного члена ASME, випускника КПІ 1979 р., Почесного доктора НТУУ "КПІ" Ігоря Леонардовича Піоро. Також наукове співтовариство НТУУ "КПІ" щиро вдячне American Society of Mechanical Engineers за надану підтримку, і сподівається, що наші студенти й надалі гідно представлятимуть наш уні¬верситет на міжнародній науковій арені.
Кожне пленарне засідання на Міжнародній конференції з ядерної інженерії очолював голова сесії і разом зі своїм помічником представляв доповідачів перед виступом. Одну з таких сесій, а саме 16-7 "Аварії, діагностика та ризики" очолював наймолодший учасник конференції, студент нашого університету Роман Стремедловський зі своїм китайським колегою Дженсеном Реном з Сіанського університету Цзяо Туна.
Крім пленарних засідань, щодня з 12:00 до 14:00, учасники конференції, перебували біля своїх плакатів і розповідали всім бажаючим про свої роботи і про користь, яку вони в собі несуть.
За час перебування в Китаї представникам КПІ вдалося відвідати безліч цікавих місць. Серед них: конфуціанський і буддійський храми в Ченду, площа Тьянфу, район вулиці Чанксі Роад, Китайський природний заповідник великих панд, а ще GlobalCentre – найбільший у світі будинок (1,7 мільйона квадратних метрів), відкриття якого відбулося 1 липня 2013 р.
Організатори конференції подбали також про проведення технічних турів. Учасники відвідали Інститут ядерної енергетики Китаю, а також Науковий термоядерний центр, де не лише побачили багато чого цікавого, але й прослухали змістовні доповіді.
Окремо хочеться привітати магістра ТЕФ кафедри АЕС і ІТФ Романа Стремедловського з перемогою! Його робота на тему "Розрахунковий аналіз застосування системи утримання розплаву і охолодження корпусу реактора при важких аваріях на АЕС з серійною реакторною установкою В-320" була визнана найкращою серед усіх студентських робіт. А студентка ЗФ Анастасія Зворикіна була нагороджена дипломом за краще оформлення плаката за темою дослідження.
За інф. ТЕФ