25 листопада на запрошення Наукового товариства студентів та аспірантів НТУУ «КПІ» університет відвідав відомий економіст, громадський діяч і меценат, іноземний член Національної Академії наук України Богдан Гаврилишин.
Ім’я інженера, винахідника, економіста, менеджера, викладача Богдана Дмитровича Гаврилишина відоме, напевно, на всіх континентах нашої планети. Його біографія вражає: народжений в селі на Тернопільщині, він розпочав свою трудову кар’єру лісорубом в Канаді, здобув дипломи бакалавра і магістра в галузі інженерії в Університеті Торонто, диплом магістра менеджменту й звання доктора економічних і суспільних наук – в Університеті Женеви. Згодом як консультант урядів і великих компаній він побував у 70 країнах світу, став членом Римського клубу, членом Ради Всесвітньої академії мистецтв і наук, був радником Президента України Леоніда Кравчука, чотирьох голів Верховної Ради України і трьох Прем’єр-міністрів України, заснував Міжнародний Інститут менеджменту в Києві та Міжнародний центр перспективних досліджень, написав кілька книг (одна з них, «До ефективних суспільств. Дороговкази в майбутнє» була перекладена на кілька мов і в Україні витримала чотири перевидання)
Під час зустрічі з київськими політехніками Богдан Гаврилишин розповів про своє бачення шляхів побудови ефективного суспільства, про досвід розвинених країн у досягненні високого рівня добробуту, про власне життя і книги. А ще – про діяльність свого благодійного фонду «Молодь змінить Україну». В назві цієї інституції вміщено ключову, розраховану на довгий термін програму. Адже, як наголосив, спілкуючись зі студентами та аспірантами, Богдан Гаврилишин, потенціал України завдяки людському капіталу і природним багатствам є надзвичайно великим. Але для того, щоб країна максимально його використала, потрібна трансформація всіх органів влади, економічної і соціальної систем, політики щодо навколишнього середовища.
Після виступу Богдан Гаврилишин відповів на запитання присутніх. Слухачів, зокрема, цікавило, чому він вважає найкращою для нашої країни формою адміністративно-територіального устрою федерацію, як він ставиться до роботи нинішніх урядових структур, чому впевнений, що саме Україна може змінити сучасний світ тощо. «Потрібно змінити парадигму розвитку країни і свого життя, – зауважив він, відповідаючи на одне з запитань. – Слід думати про обов’язки людей. Кожен з нас має думати про свої обов’язки. Не все має робити уряд…».
Насамкінець в залі Вченої ради відбулася імпровізована автограф-сесія: Богдан Гаврилишин зробив дарчі написи на своїх книжках, які були спеціально принесені для учасників зустрічі.