Праворуч пропускного пункту в Карпатський природний парк, через який тисячі туристів прямують на Чорногорський хребет і найвищу вершину українських Карпат – Говерлу, розташувалися ошатні дерев'яні будиночки, розфарбовані у блакитно-зелені кольори й обнесені новеньким штахетником на кам'яному підмурку. На тлі поважних готелів та котеджів, не так давно зведених поруч у традиційному карпатському стилі, вони здаються весело-задерикуватими. Та й мешканці тут якісь несерйозні: мов різнобарвні мурахи, нав'ючені рюкзаками, навсібіч розходяться туристичними стежками, деруться на важкодоступні вершини, ночують у наметах,  мокнуть під дощем і в численних потічках, ще й мають від того втіху. А коли спускаються до табору – влаштовують спортивні баталії, допізна засиджуються біля багаття з піснями та розмовами.

Оте різнобарвне містечко – студентський гірсько-спортивний оздоровчий табір "Глобус" НТУУ "КПІ". подібного не має жоден ВНЗ України. У табір приїжджають молоді люди, як тут кажуть, легкі на підйом, закохані в подорожі й природу, які прагнуть пізнати себе в непростих умовах та знайти справжніх друзів. За 4 зміни щоліта тут відпочивають і вдосконалюють спортивні навички близько сотні політехніків. 

Старожили табору пам'ятають незмінного керівника навчальної частини "Глобуса" Л.Д.Пайзанського, переповідають про нього легенди та реальні історії, адже старше покоління інструкторів – його вихованці й послідовники. У стінгазеті табору вмістили його жартівливі поради. Ще й тепер при зустрічі груп на туристичних маршрутах можна почути: – Ви звідки? – З КПІ? Це там, де Пайзанський? Нині школою інструкторів на громадських засадах опікується Г.Ф.Бєлова (ФЕА), вона ж цього літа дві зміни працювала в таборі старшим інструктором. Студенти люблять та поважають своїх наставників-інструкторів Андрія Маловатського, Дмитра Куриленка, Романа Бобруйка та ін. Вони навчають новачків похідних премудростей, а більш досвідчених водять у кількаденні категорійні походи Чорногорою, Горганами тощо.

Уже третій рік заклад очолює Тетяна Миколаївна Солохіна. Незважаючи на те, що розмовляємо у вечірньому присмерку під романтичний шепіт смерек, говоримо про справи буденні: відновлену огорожу, відремонтовані адмінбудинок і колодязь, облаштовані кострище й душ, встановлене на кухні обладнання тощо. Адже для того щоб студенти повноцінно оздоровилися, набули туристичних навичок та якнайповніше пізнали природу і звичаї карпатського краю, вони повинні мати не лише професійних провідників-інструкторів, а й облаштований побут, який забезпечують співробітники табору починаючи від керівника, кухаря і лікаря й закінчуючи двірником, водієм і прибиральницею. Керівник задоволена своїм колективом, дехто тут працює чи не з відкриття табору, зокрема Ф.М.Ріпа, доцент РТФ, та М.В.Гребіньков (РТФ).

Не менше ніж поточні справи та питання майбутньої реконструкції й покращення умов проживання студентів Тетяну Миколаївну  турбують сьогоднішні проблеми: чому табір, розрахований на 180 осіб, приймає заледве сотню. Адже це унікальна база для оздоровлення, спортивного й громадянського становлення молоді, і бажаючих потрапити сюди чимало.  То  чому ж не розкуповуються путівки? Директор називає кілька причин: відсутність дієвої реклами, недешева вартість відпочинку (+дорога), недосконала система реалізації путівок та суперечлива інформація щодо умов перебування в таборі. Т.М.Солохіна з сумом говорить, що жоден із співробітників кафедри фізвиховання, де є відділення туризму, не виявив цікавості до роботи в "Глобусі". При цьому вона вдячна співробітникам тендерного відділу, бухгалтерії та інших підрозділів КПІ, які забезпечують діяльність віддаленого табору, а також студентському профкому та департаменту навчально-виховної роботи за посильну допомогу.

Студент ФЕА Олександр Козлик у таборі вже вдруге і радить усім непосидючим та допитливим обов'язково приїхати в "Глобус". Адже в гори закохуєшся раз і назавжди, тут випробовується сила та мужність, розкривається характер. А п'янке повітря та ранковий серпанок не лишають байдужим. Разом із друзями – Юлією і Наталею Литвин, Катериною Леонтьєвою (ВПІ), Ярославом Кукуяшним і Богданом Кривоносом (ІТС) – хлопець мріє підкорити не одну вершину, і не лише в Карпатах. Тож хай спортивний табір КПІ стане сходинкою до майбутніх 2-3-4-тисячників…  До майбутніх вершин у житті. Адже це ще одна унікальна грань Київського політехнічного – студентський гірсько-спортивний табір "Глобус".

Н.Єлизарова