У середовищі студентів КПІ нині обговорюється питання щодо, мовляв, зайвих годин на фізичну підготовку, які включаються в навчальні плани. Що ці чотири години заважають навчанню, і замість них можна було б поставити пари з профільних навчальних предметів. Подібні запитання і пропозиції з'являються і в соціальних мережах. Відповідь на них можна розділити на дві частини.

Перша: навчальні заняття з фізичного виховання в НТУУ "КПІ" проводяться відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 09.07.2009 року № 642 в обсязі чотирьох годин на тиждень для студентів першого–другого курсів як заняття позакредитної дисципліни. Для студентів старших курсів фізичне виховання проводиться у формі секційних занять.

На цьому можна було б поставити крапку.

Проте, все ж таки, потрібно розглянути й другий аспект цієї справи. В університетах навчаються люди молоді, організм яких ще остаточно не сформувався. Фізичні навантаження для них необхідні як повітря – вони закладають ґрунт для подальшого здорового життя і прищеплюють корисні навички. На жаль, далеко не всі студенти це усвідомлюють. Але якщо такі пари у розкладі є, їх потрібно відвідувати. Тим більше, що на них надаються умови для більш-менш ефективних тренувань, та ще й під орудою і наглядом кваліфікованого викладача чи тренера. Як ставитися до цих занять – справа сумління кожного студента. Проте, напевно, навіть тим, хто не дуже захоплюється спортом, варто виходити з того, що якщо вже доводиться якусь частину свого часу проводити у спортивних залах та на майданчиках, не слід гаяти його даремно.

Олександр Приходько, заступник начальника навчального відділу