Усяка місцевість, а гарна тим більше, має свої секрети і легенди, своїх улюблених героїв і міфи про них, що тепер називаються "надуманою" правдою. Дивний і прекрасний острів Джарилгач, що в Херсонській області. Прекрасний природою і чистим морем, тваринами, рослинами, пейзажами, пляжами. Дивний – історією і значенням.
Як і будь-який поважний географічний об'єкт, Джарилгач з'явився не просто так. Є острови, створені велетнями; деякі, за переказами місцевого населення, є спиною величезної риби; деякі намиті могутніми ріками, що нанесли річковий пісок на нове місце. З Джарилгачем – усе просто і зі смаком: він був створений богинею (одна з версій для туристів).
Прекрасна Іфігенія, не бажаючи бути дружиною легендарного героя Ахілла, побігла до моря, щоб назавжди поринути у хвилі. Але богиня Артеміда, бажаючи врятувати свою вірну жрицю, почала сипати перед нею пісок. І чим довше та бігла, тим протяжнішою ставала піщана доріжка. Так з'явився Джарилгач і ще добра сотня кілометрів піщаних пляжів, що доходили аж до краю Тендрівської коси. Острів відокремлюється від суші вузькою морською протокою, яка і допомагає створити та зберегти неповторну атмосферу.
Джарилгач – це острів любові і моря, зірок і пісень під гітару, дельфінів і маяків, муфлонів і ланей, піску, мушель, релаксу і мрій. Кожен уявляє його по-своєму. Проте він не схожий ні на що. Харизматичний, сильний, мовчазний. Дуже гарний. Трохи відсторонений. Але дуже щедрий. Він роздає – ось просто так! – спокій, енергію, красу і щастя. Дуже тактовний, не ставить зайвих запитань. Ти приїхав – значить, тобі треба. До того ж – кожному своє.
І Джа не підводить. Ніхто не залишається без подарунка, без уваги. Острів енергії і спокою, сили і ніжності, знання і прийняття. Якщо чесно, це нерівний обмін – адже ми залишаємо йому свої печалі і страхи, занепокоєння і втому. Та життя мудре. Воно знає, що острів впорається з тим, з чим не можемо впоратися ми.
Довідково:Джарилгач – найбільший за площею і другий за довжиною острів в Україні і Чорному морі, не заселений. Входить до національного природного парку "Джарилгацький". Його згадували у своїх творах античні історики Пліній і Геродот, географ Птоломей. Випас великої рогатої худоби та овець перетворив місцевість на пустелю в середині минулого століття. Нині основні елементи рельєфу – піщані дюни (подекуди заліснені), прибережні болотисті низовини, лимани, піщані коси. Близько 7 км Джарилгацької затоки відділяють його від міста Скадовськ, звідки можна дістатися корабликом, яхтою, катамараном. Протяжність острова із заходу на схід – близько 42 км, із півночі на південь – 4,6 км. Значна частина території знаходиться нижче рівня моря. Середня температура влітку 22–24°С. Це робить острів привабливим для відпочивальників і туристів.