16 лютого 2009 року відбулась чергова наукова сесія Вченої ради НТУУ “КПІ”, на якій з доповіддю «Нова космологія» виступив начальник відділу теоретико-групових властивостей елементарних часток, теорії ядра і нелінійної механіки імені О.І.Ахієзера Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» д.ф-м.н., проф. Юрій Львович Болотін (на фото).
Космологія як галузь фізики існує менше 100 років. Її поява пов'язана із застосуванням загальної теорії відносності до Всесвіту в цілому. Її особливістю є те, що в ній фізики за допомогою досить складного математичного апарату вирішують проблеми, які віками вважалися філософськими – чи має Всесвіт початок, яким буде його кінець, нескінченний він чи обмежений. Ця наука досить динамічно розвивається. За свою недовгу історію космологія пережила три революції, пов'язані з відкриттям розширення Всесвіту (1929 р.), мікрохвильового фонового випромінювання (1965 р.), прискорення розширення Всесвіту (1998 р.).
За останні два десятиліття різко зросла кількість даних спостережень, на яких ґрунтуються висновки космології. Одним з найцікавіших результатів останніх років у космології є висновок про те, що 90% маси Всесвіту складають не баріони і електрони, а невідома «темна матерія», що не випромінює і не поглинає електромагнітні хвилі. Сьогодні теоретики і експериментатори, що працюють у галузі космології, активно досліджують питання про природу темної матерії. Доповідач, який сам активно працює в галузі космології, зробив огляд новітніх досягнень у цій сфері. Доповідь з великим інтересом сприймалась слухачами. Після доповіді Ю.Л.Болотін відповів на запитання слухачів.