Всеукраїнський турнір серед студентів-фізиків 2024

Запрошуємо усіх охочих приєднатися до щорічного студентського турніру з фізики!

Долучитися можуть студенти будь-якої технічної спеціальності. Цього року ви можете брати участь у складі команди до 6 осіб або ж самостійно.

Нобелівську премію з фізики 2022 року отримали троє вчених

Лауреатами стали Ален Аспект із Франції, Джон Ф. Клаузер із США та Антон Цайлінґер з Австрії.

Премію вручили за «експерименти із заплутаними фотонами, встановлення порушення у нерівностях Белла та новаторство у галузі квантової інформатики».

Віктор Трефілов — видатний випускник КПІ

Цього дня, 6 серпня 1930 року, народився Віктор Іванович Трефілов. Випускник і почесний доктор КПІ, академік Національної академії наук України, директор Інституту проблем матеріалознавства в 1973–2001 роках.

Українська команда посіла 6-те місце на Міжнародному турнірі фізиків

Міжнародний турнір фізиків проходив у Колумбії. Команда дівчат, серед яких КПІшниця Яна Калісецька, замінила команду хлопців, що не змогла взяти участь у змаганні через війну.

Підготовка тривала лише півтора місяця, онлайн, без доступу до лабораторій.

Філософ від хімії та інших точних наук. До дня народження Дмитра Менделєєва

Видатний учений, Дмитро Менделєєв, народився 8 лютого майже два століття тому. Його гнучкий ум, що безперервно перебував у пошуку істини, у поєднанні з упертим трудоголізмом та нестандартним способом мислення був справді феноменальним.

Публікації у світових топ-журналах – це питання престижу КПІ

Як повідомив голова Вченої ради КПІ ім. Ігоря Сікорського М.Ю. Ільченко, три роки тому було прийнято принципове рішення щодо заохочення авторів публікацій у виданнях, які є в Scopus і мають високий рейтинг впливовості (Impact factor).

Підписка на Фізика