Четверта Літня школа «Досягнення та застосування сучасної інформатики, математики та фізики» пройшла в нашому університеті з 5 по 16 серпня. Вона об’єднала 56 учасників, що представляли Білорусь, Росію, Туніс, Туреччину та Україну. Серед останніх – близько 40 студентів та аспірантів НТУУ «КПІ».
Програму цьогорічної Літньої школи було поділено на декілька тематичних напрямів.
У рамках напряму «Інформаційні технології» представники провідних міжнародних компаній провели лекційні та практичні заняття з JAVA-технологій, масштабування фізичних ресурсів за допомогою технології Cloud Computing та ІТ-менеджменту. Напрям А включав курс з природоохоронної хемоінформатики, який читала команда вчених-дослідників під керівництвом доктора Ігоря Тетко (Інститут біоінформатики та системної біології, Центр Гельмгольца, Мюнхен) та курс нейромоделювання під керівництвом вже постійного викладача Школи – доктора Рубена Акімовича Тікіджі-Хамбур’яна (Південний Федеральний університет, Ростов-на-Дону). Напрям В складався з двох курсів – «Логістика», який читали Еміліо Франсіс Ріккіо (член Міжнародної асоціації логістики та дослідження операцій) та професор Борис Гольденгорін (Університет Гронінгену, Нідерланди), та «Дослідження операцій» – курс проходив під керівництвом доктора Герхарда Вільгельма Вебера (Середньосхідний технічний університет, Анкара, Туреччина). Крім того, в рамках напрямів А та В було представлено курси – «Математичне моделювання соціальних систем», який підготували Олександр Макаренко (професор ННК «ІПСА», НТУУ «КПІ») та доктор Сара Манзоні (Центр дослідження складних систем та штучного інтелекту (CSAI) Університету Мілан-Бікокка), та «Вплив різноманітних видів енергії на навколишнє середовище – базові поняття та принципи», куратором якого був доктор Йошіо Мацукі.
Крім того, всі учасники слухали пленарні лекції про останні наукові результати в таких галузях, як фрактальна геометрія (проф. М. Працьовитий, Національний педагогічний університет ім. Драгоманова), астрофізика (доктор О.Подлачдикова, Брюссель, Бельгія, та професор Ю.Войтенко), фізика елементарних частинок (голова відділу фізики високих енергій Інституту ядерних досліджень НАН України проф. В. Пугач та старший науковий співробітник відділу фізики лептонів Інституту ядерних досліджень НАН України доктор В.Кобичєв), вірусологія (член правління EuroScience доктор З.Клестова), топологія (керівник відділення топології Інституту математики НАН України проф. В.Шарко).
Наразі всі матеріали (презентації курсів, фото, інформація про всі курси) розміщено на сайті Літньої школи http://www.summerschool.ssa.org.ua
Окрім навчально-наукової складової, на учасників Літньої школи чекала захоплююча культурна програма – це і спортивно-інтелектуальна гра «Квест кампусом НТУУ «КПІ», і психологічно-інтелектуальний вечір гри в Мафію, кіноклуб англійською мовою, оригінальні екскурсії містом, присвячені знайомству із іменитими будинками Києва, і, звичайно, екскурсія вихідного дня, під час якої учасники Літньої школи побували в Музеї трипільської культури та українського побуту, а також відвідали Трипільську ТЕС.
До проведення Літньої школи цього року долучилася низка великих компаній – Crytek, Microsoft, NetCraker, Sitronics, Cisco, Sun Microsystems. Представники цих компаній провели в рамках навчальної програми Літньої школи спеціалізовані курси та презентації з сучасних інформаційних технологій. А компанія Sun Microsystems, яка провела один з найдовших курсів в рамках стріму з інформаційних технологій – з Java-технологій, вручила його учасникам сертифікати компанії. ТМ Tess виступила чайним спонсором проекту.
Партнерську підтримку у проведенні Літньої школи надали Асоціаія випускників НТУУ «КПІ», проект FP7 EU CADASTER, європейська організація з неперервної оптимізації – EUROPT, і, зрозуміло, ректорат та департамент навчально-виховної роботи НТУУ «КПІ».
Організатори Літньої школи – Наукове товариство студентів та аспірантів НТУУ «КПІ» (НТСА КПІ). Команда організаторів цьогорічної Школи, як і в попередні роки, складалася з більш ніж 15 молодих активних цілеспрямованих студентів та аспірантів КПІ – членів НТСА.
За відгуками учасників, викладачів, спонсорів, Літня школа-2009 пройшла вдало, і, сподіваємося, здобуті знання, знайомства та досвід стануть у нагоді всім, хто долучився до реалізації цього надзвичайно цікавого проекту.
НТУУ “КПІ” і НТСА НТУУ “КПІ” організовують науково-освітній проект Літня школа “Досягнення й застосування сучасної інформатики, математики й фізики” (AACIMP-09), що проходитиме 5-16 серпня 2009 року .
Метою Літньої школи є популяризація й утвердження наукових знань серед молоді завдяки співпраці зі світовими науковими та навчальними інституціями, провідними технічними компаніями, а також інформаційною діяльністю у сфері молодіжної науки. Літня школа базується на застосуванні ефективних та інноваційних методик навчання, висвітленні прогресивних галузей сучасної науки: математики, фізики, астрофізики, дослідження космосу, нейрокібернетики, системної біології, хемоінформатики, стійкого розвитку, інформаційних технологій, моделювання в різних сферах.
Для викладання в Літній школі запрошуються визнані вчені України, Бельгії, Німеччини, Туреччини, Швеції, Польщі, Росії.
Сайт Літньої школи – http://www.summerschool.ssa.org.ua