Чим запам’ятався рік, що минає?
Чого чекаєте від Нового року?
Як плануєте зустрічати свято?

Рік, що минає, запам’ятався мені трьома великими науковими конгресами, які завжди залишають багато вражень від осмислення сучасного рівня світової науки та від спілкування з давніми друзями і колегами з різних країн. Це проведений нами в Києві 3-й Конгрес кардіохірургів України і Польщі, з якою нас пов’язує давня професійна дружба.

В широкій програмі конгресу було і пленарне засідання з біомедичної інженерії, присвячене штучному серцю. Це 13-й Європейський конгрес з технологій штучного кровообігу в Данії, в оргкомітеті якого я працюю з 1991 р. Всесвітній конгрес з медичної фізики і біомедичної інженерії у Мюнхені показав захоплюючі досягнення галузі. Визнанням наших праць було включення їх у програми всіх трьох конгресів. Важко переоцінити значення для розвитку ММІФ отриманої в цьому році наукової інформації і професійних контактів.

Відзнакою цього року стало зростання наукової співпраці ММІФ з установами НАН та АМН України, іншими факультетами КПІ. Тому від наступного року я очікую перш за все спільних проектів, талановитих абітурієнтів, видатних магістерських дисертацій і успішного вступу своїх випускників до аспірантури. Сподіваюся, що набуватиме подальшого розвитку створена нами українська Асоціація біомедичних інженерів і технологів, яка об’єднує студентів і вчених для біоінженерних, медико-інженерних досліджень та для відновлення вітчизняної медичної промисловості. Присвячена цим проблемам конференція ММІФ відбудеться 12-13 березня 2010 р.

Новий рік ми почнемо зустрічати Днем факультету, який відбудеться 29 грудня в ЦКМ НТУУ “КПІ”. Запрошую всіх на наше свято!