З 5 по 23 жовтня в рамках програми “The Exchange Programme Linnaeus-Palme” в НТУУ “КПІ” перебував професор Стокгольмського Королівського технологічного інституту “КТН” (Швеція) Карл-Аксель Енгдахль (Carl-Axel Engdahl) – координатор проекту з обміну викладачами між “КТН” та НТУУ “КПІ” на 2009/2010 навчальний рік (координатором проекту від нашого університету є ст. викладач кафедри менеджменту ФММ Каріна Жуйкова).
Протягом трьох тижнів всі бажаючі студенти КПІ мали можливість прослухати англомовний курс лекцій “International Industrial Marketing”, що складався з двох частин, розрахованих на різні групи студентів: тих, що мають базові знання з маркетингу, і тих, що раніше не прослуховували подібних курсів. Курс охоплював такі питання: кордони між країнами, маркетингова ситуація в різних країнах, взаємовідносини в бізнес-середовищі. Завдання курсу – навчити студентів проведенню маркетингового дослідження та написанню маркетингового плану. Слід зазначити, що Карл-Аксель Енгдахль присвятив 40 років дослідженню проблеми міжнародного промислового маркетингу. Його ґрунтовні теоретичні знання предмета підкріплювались багаторічним досвідом роботи у цій сфері. Саме тому лекції були надзвичайно інформативні та цікаві. Карл-Аксель Енгдахль наводив багато прикладів з досвіду великих шведських та міжнародних компаній. Також студенти аналізували український ринок: його можливості, проблеми та перспективи розвитку. В ході обговорення проблем студенти дізнались багато нового не лише про особливості ведення шведського бізнесу, а й про країну та її людей загалом. Крім того, щоб слухачі краще сприймали інформацію, професор застосовував власний ефективний підхід до викладання. Кожне положення підкріплювалось слайдом, лектор постійно залучав усіх присутніх до обговорення, ставлячи питання, які наштовхували студентів на роздуми.
Студенти не лише отримали чи розширили свої знання про міжнародний промисловий маркетинг, а й здобули навички роботи у групах і змогли покращити свій рівень володіння англійською мовою.
На мою думку, такі курси для викладачів та студентів сьогодні є надзвичайно актуальними. Для успішної діяльності українських молодих учених їм необхідно інтегруватися у міжнародний обмін досвідом та інформацією. Міжнародні програми з обміну студентів та викладачів є ефективним кроком на шляху розвитку партнерських відносин між вищими навчальними закладами різних країн. Застосування міжнародного досвіду в науковій сфері є передумовою для налагодження співробітництва між країнами в економічній, фінансовій та інших сферах.