Нове освітлення в ЦКМ: українсько-японська співпраця

Урочиста церемонія передачі освітлювального обладнання урядом Японії для Центру культури та мистецтв НТУУ «КПІ» відбулась 10 жовтня. Цей захід – перший у нашій країні, здійснений у рамках Програми грантової допомоги у сфері культури, що є частиною Японської програми офіційної допомоги розвитку України.

Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні пан Тадаші Ідзава передав освітлювальне обладнання проректору НТУУ «КПІ» з міжнародних зв’язків С.І.Сидоренку.

У рамках Програми для Центру культури та мистецтв на суму 68 861 дол. США були придбані прожектори, димери, пульти керування та інша апаратура. У своїй промові пан посол розповів про історію співпраці Київської політехніки з Japan International Cooperation Agency (JICA) і відзначив активну діяльність НТУУ «КПІ» у рамках цієї співпраці, зокрема, участь у міжнародному русі «Мери за мир» та плідну співпрацю з Українсько-японським центром. Тож пан посол висловив задоволення з того приводу, що перший грант у рамках Програми отримали близькі друзі JICA та Українсько-японського центру, і нове освітлювальне обладнання покращить рівень проведення культурних та академічних заходів у Центрі культури та мистецтв. Проректор з міжнародних зв’язків С.І.Сидоренко висловив сподівання на подальшу співпрацю НТУУ «КПІ» з Країною Вранішнього Сонця.

Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні пан Тадаші ІдзаваУрочиста частина ознаменувалась увімкненням нового освітлювального обладнання, і всі присутні змогли побачити його в дії.

У рамках Програми грантової допомоги у сфері культури безвідплатна фінансова допомога для підтримки реалізації проектів у сфері культури та вищої освіти надається неприбутковим організаціям (у тому числі неурядовим організаціям (НУО), місцевим державним установам, дослідницьким та вищим навчальним закладам і т.д.), які проводять активну діяльність на місцевому рівні у країнах, що розвиваються. Деякі приклади таких проектів можуть включати: обладнання для вивчення японської мови в університетах, звукове та освітлювальне обладнання для театрів, аудіо-візуальне обладнання для художніх галерей та музеїв, а також обладнання для спортивних закладів.

Починаючи з 1998 року Японія виділила допомогу на суму понад 4,3 млн  доларів США закладам освіти і культури України. Окрім цього гранту, Японія надала Україні Ґрантову допомогу на суму більше 151,8 мільйона доларів США.

Після церемонії передачі обладнання на сцені ЦКМ пані Еміко Міяшіро, експерт із традиційних японських мистецтв, зі своїми помічницями під українські народні пісні одягали в жіноче та чоловіче кімоно учасників гурту «Воплі Відоплясова». Одягнуті в кімоно фронтмен гурту Олег Скрипка та гітарист Євгеній Рогачевський виконали пісню «Чіо-чіо-сан», а потім продовжили концерт у більш звичному для них вбранні. Випускник радіотехнічного факультету НТУУ «КПІ» Олег Скрипка відзначив, що йому надзвичайно приємно виступати у стінах ЦКМ, адже його абітурієнтська практика проходила саме на будівництві Центру. Розповів фронтмен «ВВ» і про своє перше знайомство з Японією, і про події, які надихнули його на написання пісні «Чіо-чіо-сан».

Сцена ЦКМ починала новий етап зустрічей з відомими артистами зі світлом нового обладнання.

Інф. «КП»