З нагоди 18-ої річниці Незалежності України з 18 по 21 серпня проходила загальнодержавна виставкова акція «Барвиста Україна», в якій взяв участь і НТУУ «КПІ», представивши свої інноваційні розробки в рамках галузевої експозиції «Науково-технологічний потенціал».
Серед експозиції нашого університету була представлена розробка НДЦ «ТЕЗІС» (наук. керівник М.І.Прокоф’єв) «Рамкова точкова антена», яка може бути використана як елемент системи захисту інформації від технічної розвідки. Антена характеризується високою чутливістю та великим динамічним діапазоном і за цими характеристиками не має аналогів у світі.
Увагу відвідувачів привернули такі розробки ПБФ (наук. керівник С.Ф.Петренко) в галузі нанотехнології, як п’єзоелектричний двигун, призначений для формування як безперервного, так і крокового режимів односпрямованого обертання, а також точного кутового позиціювання; моторизований мікрошприц, який може бути застосований у клітинних технологіях, медицині, біології, біотехнології, хімії для формування малих та понадмалих мікродоз рідини; а також перистальтичний мікронасос.
Зацікавлення фахівців викликали також теплові труби ТЕФ (наук. керівник Б.М.Рассамакін), які використовуються як малогабаритні системи охолодження комп’ютерної і мікропроцесорної техніки; аналізатор концентрації аміаку ОКБ «ШТОРМ» (наук. керівник Ю.М.Лимонник), що контролює наявність та динаміку зміни концентрації аміаку в повітрі промислових приміщень зі стаціонарними холодильними аміачними установками, боксів для вирощування шампіньйонів, приміщень птахофабрик; органо-мінеральні добрива ХТФ (наук. керівник Я.М.Корнієнко), що здатні зменшити вміст важких металів і радіонуклідів у врожаї сільськогосподарських культур, та зразки покриттів, напилених плазмою суміші вуглеводневих газів із повітрям ЗФ (наук. керівник В.Д.Кузнєцов).
Хочеться зазначити, що виставка була багатогранною та цікавою і ще раз довела, що розробки НТУУ «КПІ» є конкурентоспроможними і можуть стати основою економічного розвитку і технологічних перспектив нашої країни.