Урочистості з нагоди 120-річчя від дня народження відомого авіаконструктора І.І. Сікорського відбулися 25 травня в НТУУ «КПІ», адже саме тут, будучи студентом, Ігор Сікорський зробив перші кроки в авіабудуванні. Подія відзначалася на державному рівні. Розпорядженням КМ України було створено оргкомітет, очолюваний головою Національного космічного агентства України О.О. Зінченком. У святкових заходах, зокрема, відкритті оновленої експозиції Відділу авіації і космонавтики ім. І.І. Сікорського Державного політехнічного музею України при НТУУ «КПІ» та круглому столі, взяли участь численні вітчизняні та зарубіжні гості, представники трьох країн, де жив і працював Ігор Іванович, – України, Росії, США, делегація «Sikorsky Aircraft Corporation» у складі директора Регіонального європейського бюро п. Стенлі Прусинського та президента Центру міжнародних технологій п. Алона Редліча; представники дипкорпусу, акредитовані в Україні; члени родини І.Сікорського – О.Й. Погребіцька, О.І.Скоржинська, Г.В.Лашкарьов; студенти, представники державних органів, громадськості Києва й інших міст.
Вітаючи присутніх, ректор університету М.З. Згуровський щиро подякував синові І. Сікорського Сергієві Ігоревичу та «Sikorsky Aircraft Corporation» за передані до експозиції ДПМ близько 230 експонатів.
О.О. Зінченко зачитав вітального листа від прем'єр-міністра Ю.В.Тимошенко, в якому, зокрема, говорилося: внесок І.І. Сікорського в розвиток науки і техніки важко переоцінити. У тому, що нині Україна входить до п'ятірки провідних авіакосмічних держав світу, є заслуга й вихованця КПІ І.Сікорського. Студентам-політехнікам – спадкоємцям славних традицій університету Юлія Володимирівна побажала зміцнювати потенціал вітчизняної авіакосмічної галузі.
Пан Стенлі Прусинський у своєму виступі говорив про повагу, з якою ставляться нинішні співробітники компанії «Sikorsky Aircraft Corporation» до її засновника – людини скромної і геніальної, високодуховної, яка турбувалася про родину та опікувалася виробництвом. «Він усюди свій, – говорив пан Прусинський, – для американців – американець, для росіян – росіянин, для українців – українець. Він ніколи не забував про Україну та приніс світову славу своєму місту».
Радник-посланник Посольства РФ в Україні Є.О.Пантелєєв зауважив, що І.І.Сікорський – людина унікальної долі. Він служив справі поєднання народів і континентів. Адже літальні апарати, сконструйовані ним, працюють у багатьох країнах світу. Де б не народилася людина, інженерний геній не знає кордонів, є надбанням людства. «З його літаків, зазначив Євген Олексійович, – розпочалася авіація дальньої дії». Він побажав молоді брати приклад з І.І. Сікорського: прагнути до вершин, залишаючись людиною.
Військовий аташе Посольства США в Україні Річард Андерсон говорив про визначну життєву стезю талановитої людини – українця і американця. І.Сікорський є уособленням зв'язків між Україною та США. Він зробив успішну кар'єру в двох країнах, залишаючись скромною, релігійною людиною. Перелік його нагород і відзнак займає 9 друкованих сторінок, його ім'я внесено до списку в Залі Слави авіації США, його ім'ям названо міст неподалік офісу заснованої ним компанії, аеропорт, астероїд та ін.
Аташе ВМС Посольства США в Україні Марк Стекпул повідомив, що за 8 років на гелікоптерах Сікорського налітав 2 тис. годин. І завжди при випробуваннях чи нештатних ситуаціях це були «розумні», легкі в керуванні машини, «які завжди поверталися додому». Він висловив вдячність авіаконструктору за геніальність від людей, «які змогли повернутися додому, звільнившись з небезпеки».
Депутат Київради Віталій Кличко розмірковував, що в усьому світі люди користуються здобутками винаходу, зробленого і подарованого людству І. Сікорським. Він звернувся до студентів із закликом: «Мрійте, ставте неймовірні цілі і досягайте їх!».
Після урочистого перерізання символічної стрічки гості ознайомилися з оновленою експозицією «Людина, яка поєднала континенти», переглянули документальний фільм «І.Сікорський: злети і падіння містера гелікоптера» та залишили записи в Книзі почесних відвідувачів. Екскурсію музеєм провела директор ДПМ Н.В.Писаревська.
Круглий стіл, присвячений 120-річчю від дня народження І.І. Сікорського, пройшов у залі засідань Вченої ради. Було заслухано виступи ректора НТУУ «КПІ» М.З. Згуровського «Випускник КПІ І.І. Сікорський: людина, яка змінила світ», директора Регіонального європейського бюро «Sikorsky Aircraft Corporation» про діяльність його компанії, першого заступника генерального конструктора АНТК ім. О.К.Антонова В.М.Шмирьова «Авіаційний комплекс України. Проблеми і перспективи в міжнародному аспекті» та ін.