Візит посла США п.Вільяма Тейлора 23 квітня 2009 року в КПІ

Його Високоповажність Надзвичайний і Повноважний Посол США п.Вільям Тейлор 23 квітня відвідав Київську політехніку та виступив перед студентами і викладачами з доповіддю на тему «Енергетична безпека та кризові явища в оцінці нової адміністрації США». Від самого початку пан посол заволодів увагою аудиторії, повідомивши, що щойно ознайомився з фотогалереєю видатних політехніків – викладачів та студентів. На його думку, серед нинішніх слухачів знайдуться ті, хто матиме нагоду і снагу з часом змінити світ на краще і теж потрапити до галереї слави.

Далі Його Високоповажність поінформував, що, на думку керівництва його країни, для України було б найліпше долати економічну кризу єдиною у прагненнях і діях політиків. «Коли гілки влади разом, Україна здатна досягти багато чого», – сказав він. Щодо стану своєї країни, п. В.Тейлор розповів: конгрес та президент вживають заходів, щоб опанувати наслідки економічної кризи, тобто відновити впевненість у надійності банківської системи та пожвавити попит на товари і послуги.

Повертаючись до розмови про Україну, пан посол підсумував: енергетична безпека потребує пильної уваги, але на часі питання – як змінити політичні стосунки всередині держави. «Молоді люди спроможні змінити світ у тому напрямі, в якому потрібно. Ректор ще пишатиметься своїми вихованцями, чиї портрети стануть у ряд зі своїми попередниками», – оптимістично закінчив промовець.

Далі пан посол докладно відповідав на запитання, що стосувалися, зокрема, функціонування трубопроводу Одеса – Броди та будівництва азійських трубопроводів, відновлення фінансової системи України за допомогою іноземних позик, війни в Іраку, політики США щодо приєднання до Кіотського протоколу про викиди СО 2 в атмосферу, механізму антикризової програми та основних проектів, що їх США фінансує в Україні.

Гість знову викликав пожвавлення в залі, коли після своїх відповідей запросив студентів, які ставили запитання, викласти свою думку щодо обговорюваних проблем. Варто зауважити, що коментарі політехніків були цікавими й обґрунтованими.

Н.Вдовенко