Лисенко Гелена Людвигівна. Закохана у свою справу

Мабуть, не всі ми вчасно помічаємо прихід весни, мабуть, не завжди зустрічаємо з радістю новий день і посміхаємось колегам, вітаючись з ними.

Але це не про Гелену Людвигівну, людину, закохану в життя, людину, яка дуже високо цінує та поважає тих, кого вдалося об'єднати під такою скромною назвою – «Кафедра теорії, практики та перекладу німецької мови» на факультеті лінгвістики. Адже саме вона, Гелена Людвигівна Лисенко, кандидат філологічних наук, доцент є фундатором цієї кафедри, її керівником та невтомним наставником.

Гелені Людвигівні вдалося зібрати найкращих випускників з часу існування факультету лінгвістики. А це 11 молодих викладачів-випускників 2004-2008 рр. На сьогодні двоє навчаються в аспірантурі, 8 – склали кандидатські іспити для вступу в аспірантуру, активно долучаючись до наукової роботи, беруть участь в організації та проведенні конференцій та семінарів, працюють над науковими дослідженнями.

І недарма Гелена Людвигівна завжди говорить: «Молоді викладачі – моя гордість».

Однією з прерогатив у своїй діяльності Г.Л.Лисенко вбачає створення монолітного колективу, якому було б під силу будь-яке завдання. Наразі можна говорити про те, що Гелені Людвигівні вдалося сформувати колектив викладачів-високопрофесіоналів, закоханих у свою справу.

А прийшла вона в «КПІ» у 1986 році. Попрацювавши два роки доцентом, завоювала повагу та довіру колег, які вже у 1989 році обрали її завідувачем кафедри іноземних мов № 2.

Гелена Людвигівна вміє контактувати як з молодими, так і з досвідченими викладачами, які навіть після виходу на пенсію з вдячністю та повагою згадують роботу на кафедрі.

Кафедра ТПП німецької мови тісно співпрацює з кафедрою іноземних мов КНЕУ імені Вадима Гетьмана; кафедрою англійської філології і перекладу Гуманітарного інституту НАУ; з Гете-інститутом та Німецькою організацією Verein Deutsche Sprache.

Усе це стало можливим завдяки повній підтримці декана ФЛ Наталії Семенівни Саєнко, яка разом з Геленою Людвигівною активно втілює в життя новітні технології навчання та всіляко сприяє професійному росту професорсько-викладацького складу, організовуючи міжнародні та всеукраїнські конференції та залучаючи викладачів до наукової діяльності.

Гелена Людвигівна відома як фахівець не лише в Україні, а й за її межами. Разом з німецькими колегами вона створила підручник, за яким навчаються тепер студенти німецького відділення ФЛ.

А чи доводилось вам хоч роз чути, як Гелена Людвигівна говорить про своїх студентів? Її знаменита фраза «Це ж наші зірочки» відома всім студентам німецького відділення. І ці «зірочки», у свою чергу, гідно несуть горде звання студента ФЛ НТУУ «КПІ», що знаходить своє відображення в листах подяки, які надходять на адресу кафедри. І ще з більшою наснагою хочеться працювати, бо очевидними є результати праці, і щороку збільшується кількість тих, хто з вдячністю говорить: «Я навчався на кафедрі ТППНМ».

Викладачі кафедри ТПП німецької мови