На виконання доручення Першого віце-прем'єр-міністра України О.В.Турчинова відбулася нарада щодо підтримки реалізації проекту впровадження газоперекачувальних агрегатів для компресорних станцій магістральних газопроводів відбулася 13 лютого в науковому парку “Київська політехніка”. У її роботі, зокрема, взяли участь С.Г.Грищенко – заступник міністра Мінпромполітики, В.А.Рамазанов – провідний спеціаліст Мінпаливенерго, М.А.Ткаченко – заступник начальника управління Держінвестицій, О.В.Пучков – головний спеціаліст Держінвестицій, О.А.Жук – заступник начальника відділу Мінфіну, Т.М.Никончук – головний спеціаліст Мінекономіки, В.І.Ізбаш – заступник начальника управління ДК “Укртрансгаз”, В.В.Романов – технічний директор НВК газотурбобудування “Зоря”, М.З.Згуровський – президент наукового парку “Київська політехніка”, В.С.Камаєв – директор наукового парку, М.Ю.Ільченко – проректор з наукової роботи, А.В.Праховник – директор ІЕЕ, М.О.Дикий – професор ТЕФ та ін.
На нараді йшлося про проблеми газотранспортування та переваги, які надає впровадження газотурбінної установки “Водолій” в масштабі газотранспортної мережі України. Відомо, що для транспортування природного газу по Україні до Європи щодоби необхідно близько 21 млн куб. м технологічного газу. Науковим парком “Київська політехніка” разом із ДП ”Науково-виробничий комплекс газотурбобудування “Зоря”–“Машпроект” виготовлено дослідний зразок газоперекачувального агрегату для компресорної станції “Ставищенська” магістрального газопроводу “Уренгой – Ужгород”. Його випробування і прийомка міжвідомчою комісією дають підстави стверджувати, що впровадження такого устатквання по всій газотранспортній мережі приведе до скорочення витрат технологічного газу майже до 14 млн куб. м щодоби. Виконана вітчизняна розробка є оригінальною і знаходиться на рівні найкращих світових зразків, а запропоновані авторами нові технічні рішення захищені у встановленому порядку.
Було також зазначено, що одним із пріоритетів інноваційної програми діяльності наукового парку “Київська політехніка” визнано енергетику сталого розвитку, до якої входить і реалізація проекту на основі технології “Водолій”. Це є логічним продовженням роботи, яка ведеться технопарком з 1995 р.
За підсумками роботи наради було прийнято відповідне рішення, яке направлено до Кабінету Міністрів України.