Кінець осені 2008 року був дуже багатим на пам'ятні події для зварювального факультету. Факультет відзначав 60-ту річницю з дня заснування, а найшановніший електрозварювальник світу президент НАН України академік Б.Є.Патон – 90-річчя. В Інституті електрозварювання ім. Є.О.Патона пройшла Міжнародна конференція «Сварка и родственные технологии – в третье тысячелетие», у роботі якої взяли участь 200 гостей із 19 країн світу. Ряд учасників конференції завітали і до КПІ. Зокрема, з 24 по 28 листопада ЗФ відвідали чотири іноземні делегації з вищих навчальних закладів та підприємств, члени яких знайомилися з лабораторіями, основними напрямками наукової роботи факультету, обговорювали напрями подальшої співпраці.
Компанія «LASAG AG» (Швейцарія) виробляє прецизійне обладнання для лазерної обробки, яке, зокрема, широко застосовується у виробництві знаменитих швейцарських годинників. У ході бесіди із керівництвом факультету було досягнено домовленості щодо проведення серії досліджень гібридного лазерно-дугового зварювання на базі зварювального факультету за участю студентів, аспірантів та докторантів.
Представники фірми «Drahtzug Stein wire & welding» (Німеччина) прочитали для студентів 4-го та 5-го курсів лекцію на тему «Зварювальний порошковий дріт: виготовлення, технологічні особливості зварювання, економічна доцільність і галузі застосування». До речі, фірма «Drahtzug Stein wire & welding» була заснована ще у ХІХ столітті і на сьогоднішній день є визнаним лідером з виробництва зварювального дроту в країнах Західної Європи.
Слід зазначити, що до складу делегацій обох названих іноземних фірм входили колишні студенти ЗФ, які завдяки високому рівню підготовки змогли не лише влаштуватись на роботу до іноземної компанії, а й досягти певного кар'єрного росту.
Представники Інституту матеріалознавства та з'єднувальних технологій Магдебурзького університету ім. Отто-фон-Геріке давно плідно співпрацюють із НТУУ «КПІ» в цілому та із зварювальним факультетом зокрема в рамках діяльності спільного українсько-німецького факультету машинобудування. Студент 6-го курсу Сергій Красноруцький проходить навчання в магістратурі в Німеччині. Голова делегації проф. І.Мартінек відзначила високий рівень його підготовки в рамках бакалаврату, старанність, глибокі професійні знання та гідне володіння німецькою мовою.
Серед делегатів Магдебурзького університету був також представник Німецької філії Міжнародного інституту зварювання проф. Д. фон Хоффе. Він відзначив, що ліцензія на підготовку спеціалістів кваліфікаційного рівня «міжнародний інженер-зварювальник», яку факультет отримав цього року, дає факультетові нові можливості для розвитку та вдосконалення навчального процесу.
Улітку 2008 року з ініціативи ЗФ було підписано угоду про співпрацю із Федеральним університетом м. Уберландія (Бразилія). Наш факультет відвідав проф. кафедри зварювання цього університету А.Скотті. Він відзначив високий рівень підготовки студентки ЗФ Ольги Ліскевич, яка зараз навчається в магістратурі університету м. Уберландія.
Іноземні делегації спілкувалися не тільки з викладачами та науковцями факультету. Студенти спільного українсько-німецького факультету прослухали лекцію німецькою мовою на тему «Променеві способи зварювання», а 27 листопада у залі засідань Вченої ради НТУУ «КПІ» німецька та бразильська делегації ознайомили викладачів і студентів із особливостями розвитку зварювальної науки у своїх країнах.
З нагоди ювілею на зварювальному пройшов День факультету. До речі, в КПІ саме зварювальний факультет 30 років тому – у 1978 році – уперше провів такий захід.
Цього року, у зв'язку з ювілеєм, команда організаторів Дня факультету була більшою, ніж зазвичай. Студентська рада у повному складі, викладачі, випускники різних років брали посильну участь у підготовці святкування. До підготовки Дня факультету активно долучились і колишні учасники команди КВК «Welding Brothers». Вони допомогли в написанні сценарію, режисурі, проектуванні та виготовленні декорацій і сценічних костюмів, організували випуск факультетської газети «Світ зварювання». І результат закономірний – свято пройшло напрочуд вдало!
У день свята з самого ранку біля корпусу №23 почали збиратися випускники. Приємно пройти знайомими коридорами, привітатись за руку із професором, якому тричі перескладав важкий іспит, поспілкуватись із одногрупниками, згадати студентські роки. У другій половині дня гості рушили до Центру культури і мистецтв НТУУ «КПІ». Знову зустрічі зі старими знайомими, багато теплих слів та привітання на адресу улюбленого факультету.
На урочистостях пролунали привітання від заступника директора Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона академіка НАН України К.А.Ющенка, проректора НТУУ «КПІ» Г.Б.Варламова, співголови фракції Леоніда Черновецького у Київраді А.В.Шлапак, було вручено нагороди.
Подяки Київського міського голови та цінні подарунки декану факультету проф. С.К.Фомічову, завідувачу кафедри відновлення деталей машин проф. В.Д.Кузнєцову, заступнику декана з навчально-виховної роботи В.П.Бойку та найстаршому працівнику факультету доц. І.М.Жданову.
Студенти О.Бабич, А. Перепічай, С.А.Р.Шокре Ходаї, В.Мисечко, С.Свистун і А.Давидов отримали дипломи міжнародних інженерів-зварювальників. О.Бабичу, А.Бабінцю, С.Храменкову було вручено дипломи іменної стипендії академіка Є.О.Патона, а В.Гою, А.Власенко, А.Перепічаю, М.Каховському, Ю.Різнику – іменної стипендії академіка Б.Є.Патона. Голова студентської ради зварювального факультету О.Жарков отримав подяку ректора університету.
Концерт також удався. Веселі мініатюри, запальні танці, душевні пісні полонили аудиторію. У ході вистави студенти продемонстрували два фільми власного виробництва про життя факультету та його працівників. На екрані студенти, випускники та гості свята побачили старих знайомих-викладачів у незвичному образі: у військовій формі та концертних костюмах, у будівельних бригадах і на відпочинку, на демонстраціях та за студентською партою.
Завершилась вистава яскравим салютом на честь факультету-ювіляра.
Нагороди, аплодисменти, теплі слова і привітання зі сцени, весела вистава, яскраві фільми надовго залишаться у пам'яті гостей свята.