За участю Студентської ради КПІ та студентських рад факультетів й інститутів проводиться велика робота – організація культурно-масових заходів, зокрема, конкурсів «Королева КПІ» та «Містер КПІ», чемпіонатів з шахів, шашок, футболу. Триматися високого рівня можна лише завдяки сильній команді, дієвим людям – студентам, у яких є бажання і наснага працювати. Звичайно, що кожна студентська рада зіштовхується з певними проблемами. Одна з них, за словами заступника голови Студради КПІ Іллі Кубасова, – це плинність кадрів. Студенти приходять, відпрацьовують певний проект, а потім ідуть в силу якихось обставин – чи навчання, чи надмірного завантаження. Такий собі «банк» активістів складають студенти-першокурсники, однак вони, в принципі, ще не мають чіткого уявлення про студентське самоврядування. Саме окреслені у цьому довгому вступі проблеми й стали основоположними для ідеї створення Школи студентського самоврядування.
У червні 2008 р. було створено оргкомітет у складі представників Студентської ради Києва, Спілки ініціативної молоді та Студентських рад низки університетів. Від НТУУ «КПІ» до складу оргкомітету увійшли голова Студентської ради КПІ Олександр Рощин та його заступник Ілля Кубасов. Оргкомітет зайнявся створенням положень проекту, було розроблено його програму, яка передбачала низку етапів. Їх здійснення розпочалося 29 серпня.
Перший етап – навчити вже досвідчених «студрадівців» залучати активістів, – пройшов на базі університету «Україна». Другий, так званий «внутрішній» етап, передбачав знайомство з першим курсом, зокрема на Дні першокурсника. Звичайно, не вдалося охопити всі факультети, що доволі прикро, адже цей етап мав на меті виявити активістів, які б потім залишились працювати у факультетських студрадах, тобто «зміцнили» фундамент загальноуніверситетської самоврядної організації. Третій етап був покликаний дати новачкам теоретичну базу. 11-12 жовтня у 19-му корпусі КПІ зібралося 70 активістів-початківців з усіх задіяних у проекті навчальних закладів, і з 9-ї до 20-ї години їм читали лекції і проводили тренінги досвідчені представники різних всеукраїнських молодіжних організацій. Четвертий етап нині перебуває на стадії виконання: кожен виш визначає тему, яку хотів би прослухати у вигляді тренінгу чи майстер-класу. Останній етап зібрав лідерів студентського самоврядування, щоб підвести підсумки зазначеного проекту.
Проект розроблено хороший, і результати він дає теж хороші. Як відзначають студрадівці: люди приходять. Деякі хочуть працювати відразу у кількох відділах – настільки «горять» роботою. Дієвість проекту очевидна, тож провести його збираються і наступного року. Залишається лише побажати успіху і наснаги молодим студрадівцям.