П'ять років тому Наукове товариство студентів і аспірантів (НТСА) організувало Дебатний клуб. Нині в ньому є близько 30 членів (студенти ФС, ФСП, ВПІ, ФАКС, ФММ, ФЛ та інших), які зустрічаються щовівторка у 299-й аудиторії 1-го корпусу. Очолює клуб студентка ФММ Ольга Трубнікова.
Як гра дебати сформувалися наприкінці XIX – на початку XX ст. у Великій Британії та США. Суть гри полягає в тому, що обрана команда аргументовано доводить тезу, запропоновану до обговорення, а інша – заперечує її. Обов'язок кожної з команд – кваліфіковано та в межах певних часових рамок представити свою позицію, власні аргументи “за” чи “проти”. Гру оцінює суддя або колегія суддів, які й визначають переможців. В Україні ця гра з'явилася 1994 року, коли міжнародним фондом “Відродження” була започаткована програма “Дебати Карла Поппера”. У світі існує чимало форматів дебатів, які відрізняються своїми правилами – кількістю учасників, порядком та тривалістю промов, суддівством, цільовою аудиторією та іншими характеристиками. Це – парламентські дебати за американським форматом (2 команди по 2 гравці та спікер), парламентські дебати за британським форматом (4 команди по два гравці та спікер), дебати Карла Поппера (розраховані на школярів-старшокласників) та багато інших. Формат засідань Дебатного клубу НТСА – парламентські дебати за британським форматом. Даний формат є офіційним для чемпіонатів світу та Європи, а також для більшості дебатних турнірів в Україні. Парламентські дебати за британським форматом моделюють дискусію в британському парламенті: одна з команд представляє уряд, а інша – опозицію, оцінює дебати суддя – спікер палати.
Дебатний клуб НТСА разом зі Всеукраїнською молодіжною громадською організацією “Дебатна академія” організовують дебатні турніри, тренувальні ігри, тренінги. Учасники нашого клубу представляють Київську політехніку на дебатних турнірах різних рівнів – Весняна дебатна ліга, Дебатний турнір “Двох столиць” (Київ-Харків 2007; Київ-Дніпропетровськ 2008), Міжнародний дебатний турнір “Kyiv Open”. Найкращі дебатери беруть участь у Літніх дебатних школах. Наприклад, у липні цього року дві студентки ФММ Олена Гришечкіна та Христина Гандабура відвідали Літню дебатну школу в Бердянську. “Там ми мали можливість покращити свої навички дебатування, познайомитися з колегами з інших міст, перейняти досвід старших дебатерів, а також пройшли курс навчання суддівству. Було дуже цікаво та корисно. Ми в захваті від поїздки!” – ділиться спогадами Олена.
Участь у Дебатному клубі дає змогу розвинути критичне мислення, сприяє оволодінню мистецтвом красномовства, виробляє об'ємне бачення тієї чи іншої проблеми. Дебати виховують вміння працювати в колективі, повагу до опонента, толерантність. Участь у дебатах сприяє розширенню світогляду, адже дебатери порушують найактуальніші громадсько-політичні теми. Дебатний клуб запрошує всіх бажаючих. Информація про його діяльність є на сайті НТСА: http://www.ssa.kpi.ua.