З 13 по 18 травня 2008 року в НТУУ “КПІ” проходила ІХ Міжнародна науково-практична конференція “Екологія. Людина. Суспільство”.

У ній взяли участь понад 200 студентів, аспірантів, молодих учених та викладачів з усіх областей України, зі Швеції, Іспанії, Нідерландів, Росії, Білорусі, Польщі, Литви, Киргизстану, Узбекистану та Молдови. Приємно відмітити, що крім студентів та аспірантів до участі в конференції долучилися й їхні молодші колеги – школярі з МАН України.

Під час урочистого відкриття конференції учасників привітала проректор з навчально-педагогічної роботи проф. Г.Б.Варламов, декан ІХФ проф. Є.М.Панов, зав. каф. екології та технології рослинних полімерів (Е та ТРП) проф. М.Д.Гомеля, керівник департаменту промислової екології Королівського технічного університету (Швеція) проф. Рональд Веннерстен, засновник конференції, ст. викладач кафедри Е та ТРП Д.Е.Бенатов, голова НТСА НТУУ “КПІ” О.М.Пасічний та представник фірми-спонсора конференції SIEMENS Юлія Саєнко.

На відкритті прозвучали доповіді іноземних гостей, провідною темою яких була концепція сталого розвитку та освіта задля нього. Варто відмітити, що під час відкриття конференції був організований синхронний переклад для учасників та гостей, щоб кожен присутній зміг повною мірою зрозуміти викладений матеріал.

Робота конференції продовжилась напруженим та продуктивним обговоренням проблематики під час трьох паралельних семінарів: “Сталий розвиток: енергетика”, “Індикатори сталого розвитку” та “Сталий розвиток причорноморського регіону, управління водними ресурсами і прибережними зонами”. На кожному з них виступили з лекціями на відповідну тематику провідні професори НТУУ “КПІ” та інших університетів України, а також професори з університетів Європи.

Підсумком робочих семінарів став круглий стіл “Мережа університетів SDPromo: освіта та наукові дослідження сталого розвитку”, який розпочав ректор НТУУ “КПІ” академік НАН України М.З.Згуровський. Учасники круглого столу обговорювали питання впровадження освіти задля сталого розвитку, а також проблеми у сфері академічної мобільності.

Крім насиченої наукової програми, для всіх учасників та гостей конференції було організовано культурно-розважальні заходи, одним з яких був вечір знайомств на теплоході.

Після завершення київської частини конференції, учасники виїхали до студентського оздоровчого табору “Політехнік”, що знаходиться на березі Київського моря. Так пройшли практичні тренінги на природі, польові дослідження та спортивно-інтелектуальні ігри за екологічною тематикою. Крім того, для учасників та гостей конференції було організовано екскурсію на Київську ГЕС. Одним з підсумків конференції стало включення НТУУ “КПІ” до мережі SDPromo.

Автор: Олександр Панасюк, голова Інформаційного відділу НТСА НТУУ “КПІ”, студент ІХФ

Дата події