У НТУУ “КПІ” на стаціонарі навчається понад 30 тис. студентів та працює близько 8 тис. працівників. З них 204 виконують роботи з підвищеною небезпекою. Для того щоб такий великий колектив працював ефективно й злагоджено та не було ситуацій, які можуть загрожувати життю і здоров’ю людей, важливо дотримуватись вимог охорони праці. Багато що залежить від людського фактору.
Зважаючи на це, відділ охорони праці НТУУ “КПІ” провів 12 лютого семінар на тему “Стан охорони праці в університеті за 2007 р. та завдання на 2008 р”. На семінар були запрошені відповідальні особи з питань охорони праці факультетів, інститутів, структурних підрозділів університету. З вступним словом щодо подальших шляхів удосконалення системи управління охороною праці в університеті до учасників семінару звернувся проректор університету професор М.В.Печеник. З доповідями виступили: начальник відділу охорони праці НТУУ “КПІ” І.В.Гожан, начальник відділу охорони праці Київської міської держадміністрації В.М.Журавський, начальник державної інспекції промислової безпеки та охорони праці в соціально-культурній сфері С.М.Степанюк, технічний інспектор ЦК профспілок працівників освіти в м. Києві В.М.Кузьменчук, старший інспектор Фонду страхування від нещасних випадків на виробництві С.М.Барабаш та завідувач кафедри техніки та електрофізики високих напруг д.т.н., професор В.О.Бржезицький. У роботі семінару взяли участь 52 представники структурних підрозділів університету, в т.ч. завідувачі лабораторій А.О.Музика (ФЕА), А.А.Куба (ЗФ), В.О.Корсаков (ПБФ), С.Р.Ігнатюк (ФІОТ) та ін., заступник декана В.В.Артєм’єв (ІФФ), заступник директора В.Н.Бороздих (студмістечко), О.В.Харламов (АТП).
У доповіді начальника відділу охорони праці НТУУ “КПІ” І.В.Гожана зазначалося, що у 2007 році на охорону праці в університеті було витрачено понад 0,5 млн грн. У минулому році не було зафіксовано жодного нещасного випадку, пов’язаного з виробництвом. Для створення безпечних умов праці в структурних підрозділах були проведені такі заходи: 28 перевірок із врученням керівникам структурних підрозділів приписів, розроблено пам’ятки з охорони праці для деканів факультетів та директорів інститутів, здійснювався нагляд за організацією та проведенням медоглядів, вчасно проводилися всі види інструктажів, постійно проводився 3-ступеневий оперативний контроль за станом робочих місць.
Велике значення для покращення стану охорони праці в університеті мала комплексна перевірка стану охорони праці в НТУУ “КПІ”, проведена у березні 2007 р. державною інспекцією промислової безпеки та охорони праці в соціально-культурній сфері. Вона показала, що поряд з позитивними результатами мають місце й недоліки: на деяких факультетах не проводиться 3-й ступінь контролю за станом робочих місць, не своєчасно повідомляється про нещасні випадки (не пов’язані з виробництвом), в деяких підрозділах під час розробки інструкцій з охорони праці порушуються вимоги “Положення по розробці інструкцій з охорони праці”, не скрізь проводиться замір опору ізоляції і замір опору контуру заземлення, в деяких структурних підрозділах несвоєчасно проводиться медичний огляд.
У 2008 році планується проведення комплексних заходів, спрямованих на усунення недоліків та покращення ситуації з охороною праці в НТУУ “КПІ”. Зокрема планується проведення заміру опору ізоляції та опору контуру заземлення в усіх структурних підрозділах. Серед заходів важливе місце посідає вчасне проведення всіх видів навчання та перевірки знань з питань охорони праці, а також проведення профілактичної роботи та надання методичної допомоги співробітникам підрозділів університету. Учасники семінару виявили бажання зробити проведення подібних семінарів традицією, що також знайшло своє відображення у плані на 2008 рік. Мета цих заходів – звести до нуля кількість нещасних випадків та знизити до мінімуму захворюваність працівників та студентів НТУУ “КПІ”.