Олександру Грисюку – четвертокурснику ММІ – всього 22. Та встиг у житті він чимало. За плечима – Морозовичівська середня школа та Нововолинський електромеханічний технікум, який закінчив на “відмінно” за спеціальністю “Технічне обслуговування та ремонт устаткування підприємств машинобудування”. На кафедру конструювання верстатів та машин (спеціальність “Металорізальні верстати і системи”) ММІ юнак вступив одразу на 2-й курс. І відтоді в НТУУ “КПІ” одним відмінником стало більше.
Але не лише теоретичні дисципліни цікавлять Олександра. Аж надто кортить зробити щось своїми руками. Та таке, щоб й іншим від того зиск, і йому визнання. Починаючи з перших днів навчання в КПІ і донині О.Грисюк бере активну участь у науково-дослідній роботі за держбюджетною тематикою. Його інтереси пов’язані зі створенням прецизійних високошвидкісних інструментальних затисних патронів для металорізальних верстатів з ЧПК нового покоління.
Навчаючись лише на п’ятірки і поєднуючи навчання з цікавими дослідженнями, Олександр зумів зробити 8 винаходів і корисних моделей, на які вже отримано два патенти України, опублікувати статтю в збірнику “Вісник НТУУ “КПІ” (серія “Машинобудування”), зробити доповідь на Міжнародній науково-технічній конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м.Севастополь). До речі, звідти Олександр привіз диплом І ступеня і грамоту за найкращу презентацію. Успіх завжди окриляє. Нині четвертокурсник уже підготував доповідь на конференцію, що відбудеться навесні в Кам’янці-Подільському, та готується до участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт “Обробка матеріалів у машинобудуванні” на базі Донбаської машинобудівної академії.
Юнак не зупиняється на досягнутому і продовжує сумлінно працювати, щоб включити в бакалаврський дипломний проект результати нових теоретичних та експериментальних досліджень, що стосуються його винаходу. Так тримати, Олександре!